Етър победи Славия на стадион "Ивайло" с 2:1. Головете за домакините бяха дело на играчи на Славия. В 58-ата минута Омар Абуд си вкара автогол след центриране на Иван Стоянов, а в 74-ата Стергиакис също заби топката в своята врата. За Славия в точната врата отбеляза Калоян Кръстев.

Двубоят започна по-добре за домакините, които можеха да открият на два пъти чрез Бадара, но хубави спасявания на Стергиакис попречиха.

В 13-ата минута "белите" поведоха от ъглов удар, след който Калоян Кръстев отбеляза с глава.

До края на полувремето имаше само още една по-сериозна ситуация и тя бе дело на Омар Абуд, който стреля от далечна дистанция, но стражът на Етър улови.

Така гостите се оттеглиха с преднина на почивката.

Второто полувреме започна по-добре за домакините, които успяха да върнат попадение в 58-ата минута. Иван Стоянов центрира остро в наказателното поле, а Омар Абуд засече топката, но в грешната врата.

В 74-ата обратът за Етър бе пълен, след като Стергиакис си вкара автогол след центриране от корнер на домакините.

Минутка по-късно Славия изпусна две възможности да измъкне поне точката, но гредата спаси "виолетовите".

Така Етър записа първа победа в първенството от 3 мача насам и вече е с актив 18 точки на 12 позиция. Серията на гостите от три поредни победи приключи и те остават на осмото място с 23 спечелени точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Етър - Славия 2:1
1:0 Калоян Кръстев (13), 1:1 Омар Абуд - автогол (58), 2:1 Стергиакис - автогол (74)

Срещатата по минути:
1 - Начало на мача.
4 -  Ерик Почански намери в наказателното поле Бадара, който стреля с левия крак, но Стергиакис спаси.
13 -  ГОООЛ! Славия повежда! След центриране от ъглов удар Калоян Кръстев вкара топката с глава в левия ъгъл на Христо Иванов.
40 - Далечен шут от Абуд Омар, който създаде леки главоболия за Христо Иванов. Стражът на Етър в първия момент изпусна кълбото след шута на кениеца,но бързо поправи грешката си.
45 - Край на първото полувреме.
–––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
58 -  ГОООЛ! Етър изравнява! Иван Стоянов отправи удар в наказателното поле, който се отклони в крака на Омар Абуд и опъна мрежата на Славия.
74 -  ГОООЛ! Етър прави пълен обрат! След центриране от корнер Стергиакис вкара топката в собствената си мрежа.
75 -  Две поредни греди за Славия. Първо Стефан Велев нацели гредата, а след това Мба същосрещна стълба.
90 - Край на мача.

ЕТЪР: 29.Христо Иванов, 4.Иван Скерлев, 25.Александър Александров , 5.Георги Сърмов (62 23.Цветомир Тодорв), 17.Чавдар Ивайлов, 14.Веселин Минев(к) (41  73.Иван Стоянов ), 30.Димо Атанасов, 20.Яни Пехливанов, 92.Ерик Почански, 22.Никола Колев, 89.Самб Бадара
Резерви: 12.Цветомир Цанков, 88.Йордан Апостолов, 23.Цветомир Тодорв, 7.Иван Вълчанов, 10.Тодор Колев, 9.Иван Петков, 73.Иван Стоянов
Треньор: Станислав Генчев

Славия 1913<br />(София)

СЛАВИЯ: 32. Антониос Стергиакис , 14. Ивайло Димитров ( 63 11. Емануел Мба), 27. Емил Мартинов (к) , 73. Иван Минчев , 19. Калоян Кръстев , 13. Стефан Велков , 77. Стефан Велев, 2. Димитър Буров, 33. Галин Иванов , 55. Андреа Христов , 66. Омар Абуд
Резерви: 1. Георги Петков, 23. Владислав Узунов, 11. Емануел Мба, 6. Костадин Велков, 7. Наско Милев, 8. Славчо Шоколаров, 5. Юлис Обаме-Ндонг
Треньор: Златомир Загорчич

Велико Търново, стадион "Ивайло"
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация