Локомотив (Пловдив) изненадващо загуби у дома от Славия с 1:2 в среща от деветия кръг на Първа лига. Феновете на „смърфовете” прекъснаха в края за няколко минути мача, след като предизвикаха грозни сцени, замеряйки вратаря на гостите Стергиакис с всякакви предмети, един от които дори бе метална тръба, хвърлена като копие. Наложи се лично президентът на домакините Христо Крушарски да отиде при феновете на трибуна "Бесика", за да ги усмири.

През първата част домакините доминираха, но пропуснаха един куп положения. Пауло Серджо, Симеон Райков и Ванчо Траянов така и не намериха очертанията на вратата, пазена от Стергиакис. В 38-ата минута пък Чигози Мба от гостите изведе Иван Минчев, който сам срещу вратаря Пиргов шутира в аут. В добавеното време на първата част Ванчо Траянов шутира от пряк свободен удар, но топката се отклони от гредата.

Почти веднага след почивката удар на Умарбаев бе спасен от Стергиакис, а секунди по-късно в 47-ата минута Ванчо Траянов сгреши при връщане на топката, пращайки я в краката на Галин Иванов, който моментално се възползва и даде преднина на гостите при първата им по-сериозна опасност в срещата. Две минути по-късно Галин Иванов нахлу опасно в половината на гостите и отправи опасен удар, но топката премина над вратата.

В 56-ата минута след центриране на Пламен Крумов отдясно Симеон Райков игра с глава и топката се отклони в тялото на Юлис Ндонг, след което стигна до Парвиз Умарбаев, който разстреля Стергиакис и изразни за 1:1.

Феновете на домакините подивяха и започнаха да замерят вратаря Стергиагис с всевъзможни предмети, един от които бе тръба, която бе метната като копие. Съдията Ивайло Стоянов пркъсна срещата за няколко минути, а президентът на домакините Христо Крушарски влезе на трибуна "Бесика" да успокои привържениците на Локомотив.

В 80-ата минута Пламен Николов фаулира Калоян Кръстев в наказателното поле и Славия получи дузпа. Две минути по-късно Ивайло Димитров реализира от бялата точка и донесе трите точки на „белите” от столицата, въпреки че Пиргов улови ъгъла и докосна топката.

Съдията Ивайло Стоянов даде 6 минути продължение на срещата, но така или иначе не се случи нищо интересно, което да може да промени резултата.

След втория си успех за сезона Славия събра 8 точки и заема 12-а позиция. Локомотив (Пловдив) остава седми с 11 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма
Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - СЛАВИЯ 1:2
0:1 Галин Иванов (47), 1:1 Парвиз Умарбаев (56), 1:2 Ивайло Димитров (82-дузпа)

Състави:

Резултат с изображениеЛОКОМОТИВ (Пловдив): 1.Илко Пиргов, 25.Муса Мохамед, 22.Пламен Николов , 71.Пламен Крумов, 17.Ванчо Траянов (7619.Димитър Велковски), 10.Веселин Марчев, 20.Пауло Серджо, 44.Ивайло Марков, 13.Симеон Райков (687.Димо Бакалов), 11.Халед Аяри (5977.Дино Мартинович), 39.Парвиз Умарбаев
Резерви: 40.Мори Диао, 15.Асен Георгиев, 2.Марк-Готие Бедиме, 29.Янко Ангелов,7.Димо Бакалов, 19.Димитър Велковски, 77.Дино Мартинович
Треньор: Войн Войнов

Резултат с изображениеСЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис , 66.Абуд Омар, 55.Андреа Христов, 55.Андреа Христов, 14.Ивайло Димитров , 6.Костадин Велков , 27.Емил Мартинов, 73.Иван Минчев (5519.Калоян Кръстев), 77.Стефан Велев, 11.Емануел Чигози Мба (8223.Владислав Узунов), 5.Юлис Ндонг, 71.Галин Иванов   (90+48.Славчо Шоколаров)
Резерви: 12.Емануеле Джерия, 4.Михаил Венков, 13.Стефан Велков, 8.Славчо Шоколаров, 19.Калоян Кръстев, 7.Наско Милев, 23.Владислав Узунов
Треньор: Златомир Загорчич

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Срещата по минути:
1- Начало на мача
2 - Славия направи първата атака в мача, но отбраната на домакините се справи след центриране
2 - Пауло Серджо от домакините пропуска изгодна възможност, пращайки топката покрай вратата след шут непосредствена близост
8 - Симеон Райков центрира от пряк свободен удар, но след удар с глава на Пламен Николов топката минава на сантиметри покрай вратата
12 - Удар на Симеон Райков встрани от вратата на гостите
18 - Опасно центриране на Веселин Марчев и вратарят на гостите Стергиакис избива топката
23 - Далечен шут на Стефан Велев от домакините и топката излиза в аут
33 - Ванчо Траянов също получи топката на изгодна позиция, но шутира над вратата
38 -  Чигози Мба от гостите изведе Иван Минчев, който сам срещу вратаря Пиргов шутира в аут
42 - Центриран ена Веселин Марчев от корнер, но Юлис Ндонг чисти в нов ъглов удар
45+1 - ГРЕДА за Локо (Пд)! Ванчо Траянов шутира от пряк свободен удар, но топката се отклони от гредата
45 +1 - Край на първата част.
.................................................
46 - Начало на втората част
47 - Удар на Умарбаев и спасяване на вратаря Стергиакис
47 -   ГОООЛ за Славия! Ванчо Траянов сгреши при връщане на топката, пращайки я в краката на Галин Иванов, който моментално се възползва и даде преднина на гостите при първата им по-сериозна опасност в срещата
49 - Галин Иванов нахлу опасно в половината на гостите и отправи опасен удар, но топката премина над вратата
52 - След нова грешка в защитата на домакините Ивайло Димитров бе изведе от Иван Минчев сам срещу вратаря Пиргов, но бе отсъдена засада
56 - ГОООЛ за Локо (Пд)! След центриране на Пламен Крумов отдясно Симеон Райков игра с глава и топката се отклони в тялото на Юлис Ндонг, след което стигна до Парвиз Умарбаев, който разстреля Стергиакис за 1:1
58 - Удар на Пауло Серджо от домакините и топката излиза в аут
63 - Симеон Райков центрира от фаул в наказателното поле на гостите, където Ивайло Марков игра с глава, а Стергиакис хваната топката
69 - Галин Иванов шутира отдалеч право в ръцете на Илко Пиргов
73 - Фенове на домакините замеряха вратаря Стергиакис с най-различни предмети, един от които приличаше много на метална тръба, хвърлена като копие. Съдията Ивайло Стоянов се намеси и прекрати срещата за няколко минути, за да се успокоят привържениците
75 - Срещата бързо е подновена, след като и президентът на домакините Христо Крушарски влезе на трибуна "Бесика" да успокоява феновете
80 - ДУЗПА за Славия! Пламен Николов фаулира Калоян Кръстев в наказателното поле
82 - ГОООЛ за Славия! Ивайло Димитров реализира от бялата точка, въпреки че Пиргов улови ъгъла и докосна топката
90 - Съдията Ивайло Стоянов даде 6 минути добавено време заради прекъсването на срещата
90+6 - Край на мача! Славия спечели трите точки след 2:1 на "Лаута".