Славия се наложи с 3:0 като домакин на Дунав (Русе) в среща от 12-ия кръг на Първа лига. Така "белите" записаха четвърти пореден мач за първенство без поражение (3 победи 1 равенство). Загубата днес пък е под номер 7 за "драконите" от началото на сезона, които продължават да са в долната половина на таблицата.

"Белите" стартираха по-силно срещата и излязоха напред в резултата още в 12-ата минута.  Омар Абуд преодоля двама футболисти на гостите по левия фланг и центрира в наказателното поле към далечната греда. Чигози Мба свали топката към Велев, който реализира с хубав удар в горния ляв ъгъл от няколко метра.

Домакините продължиха да доминират в следващите минути и в 32-ата Иван Минчев удвои. Чигози Мба проби по десния фланг и центрира успоредно на голлинията, стражът Антонов изби, но топката стигна до Минчев, който я прати в мрежата с удар отблизо.

През втората част Славия отново беше по-добрият отбор на терена и почти не остави шансове на съперника. В 75-ата минута Ивайло Димитров се разписа на празна врата след пас на Абуд и оформи крайния резултат в мача.

С този успех Славия събра актив от 15 точки на 9-ата позиция във временното класиране. Дунав пък е 12-и с 9.

СЛАВИЯ - ДУНАВ 3:0
1:0 Велев (12), 2:0 Mинчев (32), 3:0 Ив. Димитров (75)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
12 -  ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ! Омар Абуд преодоля двама футболисти на гостите по левия фланг и центрира в наказателното поле. Чигози Мбда върна топката към Велев, който с хубав удар реализира от няколко метра.
25 Галин Иванов нахлу в наказателното поле и пусна пас към Велев, който стреля над вратата от 11 метра.
28 - Андреа Христов стреля с глава след центриране от корнер, но стражът Антонов отрази неговия удар. Костадин Велков шутира в аут при добавката.
32 -  ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ! Чигози Мба проби по десния фланг и центрира успоредно на голлинията, стражът Антонов изби, но топката стигна до Минчев, който я прати в мрежата с удар отблизо.
45+1 - Край на първото полувреме!

-----------------------------------------
46 - Начало на втората част!
70 - Галин Иванов центрира отдясно към Димитров, който бе оставен непокрит и стреля с глава отблизо, но вратарят улови топката.
75 -  ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ! Омар Абуд подаде отляво към Ивайло Димитров, който на празна врата от няколко метра отбеляза седмото си попадение в шампионата.
90+2 - Край на мача!

Резултат с изображениеСлавия: 32.Антониос Стергиакис, 66.Абуд Омар, 55.Андреа Христов, 6.Костадин Велков , 27.Емил Мартинов (57Узунов ), 77.Стефан Велев  (84Шоколаров), 73.Иван Минчев  (80Кръстев), 5.Юлис Ндонг, 11.Емануел Чигози Мба, 71.Галин Иванов, 14.Ивайло Димитров
Резерви: 12.Емануеле Джерия, 2.Димитър Буров, 13.Стефан Велков, 8.Славчо Шоколаров, 19.Калоян Кръстев, 7.Наско Милев, 23.Владислав Узунов
Треньор: Златомир Загорчич

Резултат с изображениеДунав: 86.Станислав Антонов, 11.Диян Димов, 21.Олексей Ларин , 24.Преслав Петров (46Хубчев), 22.Михаил Милчев, 4.Петър Патев, 10.Васил Шопов, 7.Бирсент Карагарен  (46Ненов), 14.Божидар Васев  (52Д. Георгиев), 77.Бранимир Костадинов, 9.Мирослав Будинов
Резерви: 33.Александър Конов, 23.Христофор Хубчев, 5.Тейнур Марем, 8.Андреас Васев, 8.Карлос Ятоба, 94.Юлиян Ненов, 20.Димитър Георгиев
Треньор: Веселин Великов

София, "Васил Левски"
Съдия: Георги Димитров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация