Славия победи Левски след дузпи в спора за трофея в турнира за Купата на България. "Белите" триумфираха след 4:2 при 11-метровите удари (0:0 в редовното време), след като двата тима не си вкараха гол в редовното време и в продълженията. Левски пропусна дузпа в 12-ата минута на редовното време чрез Жорди Гомес, а в 88-ата удари греда след удар на Обертан.

При дузпите "белите" излязоха победители след серия от три неуспешни дузпи, при които Тиам и Прохазка не вкараха за Левски, а само Димитров пропусна за Славия.

Левски бе по-добрият отбор през първата част и можеше да поведе още в 11-ата минута, но Жорди Гомес пропусна дузпа след блестяща намеса на Георги Петков. "Белите" осъществиха първата си по-сериозна атака едва в 23-ата минута, на до края на полувремето Паулиньо пропусна две удобни възможности да открие резултата. Славия имаше претенции за дузпа в 43-ата минута, но съдията Никола Попов ясно показа, че няма нарушение и показа жълт картон на Стефан Велев.

Втората част също бе по-добра за "сините", но чистите положения пред Петков бяха по-малко. Левски заложи на пробивите на Обертан по крилото и на центрирания. Буш се размина с гола в 78-ата минута, когато остана сам в наказателното поле, но предпочете да стреля, вместо да потърси свободния Паулиньо. Обертан пък можеше да реши всичко между 81-ата и 88-ата минута, но Петков спаси последователно мощен удар от дистанция, а при втория удар, топката се отби и в гредата след намесата му.

В продълженията двата тима също не стигнаха до гол. Карабельов опита да отбележи за Славия, а Паулиньо, Тиам и Прохазка се разминаха с попадение за "сините".

"Белите" не бяха печелили от 1996 година и след 22 лета отново прегърнаха държавния трофей. Тогава те отново победиха Левски на финала.

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 0:0 (4:2 при дузпите)
1:0 Иван Минчев
, 1:1 Нашименто  , 2:1 Милчо Алгелов , 2:1 Хали Тиам , 2:1 Ивайло Димитров  , 2:1 Роман Прохазка , 3:1 Стефан Велев , 3:2 Антонио Вутов , 4:2 Георги Йомов

По-важното от мача по минути:
1' Начало на срещата.
4' Буш получи топката в наказателното поле, но стреля встрани от дясната греда.
9' Центриране на Паулиньо, но бразилецът си помогна с ръка при спирането на топката.
10' ДУЗПА за Левски за игра с ръка на Владислав Узунов!!!
12'  Жорди Гомес изпълни, но Георги Петков усети ъгъла и спаси удара му!
13'  Паулиньо стреля, но не намери добре топката и Петков улови.
17'  Поредна опасност пред вратата на Славия! Тиам стреля с глава, но не уцели вратата.
23'  Първа опасност пред вратата на Левски! Центриране към Ивайло Димитров, но Митрев плонжира и изби топката.
24' Обертан нахлу по десния фланг, но Андреа Христов го спря непозволено.
24' Опасно центриране на Гомес, няколко играчи на Левски се разминаха, топката премина на сантиметри от вратата.
30'  Паулиньо се разходи през отбраната на Славия и стреля, но на сантиметри от страничната греда!
35' Пряк-свободен удар за Славия. Галин Иванов отправи удар, но Митрев се справи без напрежение.
38' Опасно центриране към вратата на Славия, Прохазка подложи крак, но не уцели добре топката.
43' Стефан Велев опита да влезе в наказателното поле с финт срещу Прохазка, пада в наказателното поле, но получава картон за симулация вместо дузпа.
44' Дълго подаване към Сержиу Буш, но Петков излиза и чисти пред погледа му.
45+3' Край на първото полувреме.
***
46' Начало на второто полувреме.
48'  Обертан центрира остро, Петков се намеси пред погледа на Паулиньо. Вратарят се превива на терена, претендирайки че е ударен.
49' Карабельов стреля от дистанция, но на сантиметри от напречната греда.
58' Андреа Христов скочи на шпагат в краката на Нашименто, но получи удар в главата. Играта е спряна за медицинска помощ.
61'  Обертан с пореден мощен пробив по дясното крило, последва прострелно центриране, но защитник на Славия чисти.
72' Паулиньо падна на границата на наказателното поле. Жорди Гомес стреля, но топката срещна стената.
77' Нашименто изведе Обертан по крилото, французинът влиза в наказателното поле, но Андреа Христов се справя чисто.
78'  Сержиу Буш пропуска най-чистото положение за второто полувреме!!! Получи сам в наказателното поле, но стреля високо над вратата, без да потърси свободния Паулиньо.
81'  Обертан взе топката пред наказателното поле на Славия и отправи плътен удар, но Петков плонжира и изби удара му.
88' ГРЕДА за Левски!!! Обертан достигна центриране от левия фланг, стреля силно в близкия ъгъл, но Петков отби топката в гредата.
90+3' Контра за Славия, дълъг пас към Ивайло Димитров, но Яблонски се  намеси.
95+5' Центриране на Обертан, но Шоколаров чисти в корнер.
95' Край на мача! Продължения и евентуално дузпи ще решат носителя на трофея!

91' Начало на първото продължение.
92'  Силен удар на Карабельов, но Митрев се справи, макар първоначално да изпусна топката.
93'  Паулиньо опита да изненада Петков и след пробив по левия фланг стреля в близкия ъгъл, но ветеранът отби с крак.
103'  Поредица от три удара към вратата на Славия, първите два бяха блокирани, а Петков отрази последния на Тиам.
105' Край на първото продължение.
***
106' Начало на второто продължение.
115'  Пряк свободен удар за Левски, Прохазка стреля силно, но Петков боксира.
119' Обертан към Цветкович по десния фланг, последва остро центриране, но защитата на Славия се справи.
120' Край на мача. Дузпи ще решат носителя на трофея!

СЛАВИЯ: 1.Георги Петков , 55.Андреа Христов , 6.Костадин Велков, 10.Янис Карабельов, 77.Стефан Велев , 8.Славчо Шоколаров , 73.Иван Минчев , 14.Ивайло Димитров, 71.Галин Иванов ( 29.Милчо Ангелов), 23.Владислав Узунов и 9.Цветелин Чунчуков ( 35.Георги Йомов)
Резерви: 32.Антониос Стергиакис, 13.Стефан Велков, 25.Александър Емилов Александров, 71.Тони Иванов, 7.Наско Милев

ЛЕВСКИ: 21.Божидар Митрев, 4.Иван Горанов, 28.Давид Яблонски, 5.Холмар Ейолфсон, 20.Филипе Нашименто, 7.Паулиньо ( 26.Жерсон Кабрал), 13.Жорди Гомес  (19.Милош Цветкович ), 14.Хали Тиам , 15.Роман Прохазка, 32.Габриел Обертан и 9.Серджиу Буш (8.Антонио Вутов )
Резерви: 89.Николай Кръстев, 3.Аймен Белаид, 71.Васил Панайотов, 29.Станислав Костов

Стадион: "Васил Левски"
Съдия: Никола Попов