Ботев (Пловдив) и Славия завършиха 1:1 в оспорван мач, с който бе открита програмата на 15-ия кръг в Първа лига. Новоизлюпеният национал Иван Минчев даде преднина на "белите" с гол в 26-ата минута, а резервата Стивън Петков донесе точката на домакините в 64-ата. Нападателят на "жълто-черните" се нуждаеше от по-малко от минута на терена, за да отбележи поредното си попадение за тима на Николай Киров.

След равенството Ботев има 25 точки, с колкото е и Левски преди утрешното си домакинство на Локомотив (Пловдив). "Канарчетата" пропуснаха възможността да се откъснат пред "сините" на третата позиция, тъй като не успяха да победят Славия. "Белите" имат 17 точки и заемат деветото място във временното класиране.

Ботев и Славия завършиха срещата в Коматево с по десет човека, след като първо Пламен Димов беше изгонен за втори жълт картон в 88-ата минута, а 90-ата съдията Ивайло Стоянов процедира по същия начин и с Емил Мартинов след груб фаул на капитана на столичани.

Мачът беше равностоен, като и двата отбора имаха доста шансове за гол. "Белите" откриха в 26-ата минута, когато Иван Минчев вкара с мощен изстрел с външен фалц с левия крак от границата на наказателното поле след подаване на Чикози Мба - 0:1.

До почивката Бризола и Неделев бяха отчаяни от Антониос Стергиакис, който не им позволи да го преодолеят. Младият гръцки вратар на Славия изигра много силен мач тази вечер и има немалка заслуга за спечелването на точката.

В 64-ата минута обаче на Стергиакис му се наложи да вади топката от мрежата си. След центриране от корнер настана меле пред младока, а от голлинията резервата Стивън Петков довкара топката за 1:1.

Малко по-късно отново Минчев бе близо до това да отбележи отдалеч, а в самия край на двубоя резервата Владислав Узунов пропусна с глава.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

БОТЕВ - СЛАВИЯ 1:1
0:1 Иван Минчев (26), 1:1 Стивън Петков (64)

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - Начало на мача.
4 - Опасност пред вратата на Ботев. Фелипе Бризола отправи удар от границата на наказателното поле, но не успя да уцели вратата.
23 - Галин Иванов засече топката с глава след центриране от корнер, изпращайки я над вратата на Ботев.
26  ГОООЛ! Славия повежда с гол на Иван Минчев! Новоизлюпеният национал успя да открие резултата. Минчев вкара с мощен изстрел с външен фалц с левия крак от границата на наказателното поле след подаване на Чигози Мба.
29 - Опасен удар на Бризола, Стергиакис успя да избие топката.
45 - Тодор Неделев отправи мощен изстрел от над 20 метра, Стергиакис успя да отбие топката.
45 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Неделев изпълни пряк свободен удар, Стергиакис спаси.
64  ГОООЛ! Стивън Петков изравнява за Ботев по-малко от минута след появата си в игра - 1:1! След центриране от корнер настана меле пред Стергиакис, а от голлинията резервата на "канарчетата" довкара топката в мрежата на гостите.
78 - Далечен и опасен удар на Иван Минчев, топката премина встрани от вратата на Ботев.
83 - Фелипе Бризола отправи мощен удар към вратата на Славия, Стергиакис отново изби.
88  ЧЕРВЕН КАРТОН! Пламен Димов е изгонен за втори жълт картон.
90  ЧЕРВЕН КАРТОН! И Славия остава с десет човека. Емил Мартинов е изгонен за втори жълт картон.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+3  Пропуск на Владислав Узунов, който засече с глава центрираната от Галин Иванов топка, изпращайки я на сантиметри покрай дясната греда на вратата на Ботев.
90+5 - Край на мача. Ботев и Славия завършиха 1:1.

Резултат с изображение
БОТЕВ: 99.Иван Чворович, 18.Радослав Терзиев, 70.Пламен Димов , 23.Йордан Минев (57  24.Лазар Марин), 17.Цветомир Панов,  14.Яя Меледже  (46  6.Aлваро Юлиано), 10.Серкан Юсеин (63  20.Стивън Петков ), 7.Фелипе Бризола, 8.Тодор Неделев, 9.Фернандо Виана , 29.Дуде Ндонгала
Резерви: 1.Даниел Кайзер, 25.Крум Стоянов, 26.Радослав Апостолов, 24.Лазар Марин, 20.Стивън Петков, 6.Алваро Юлиано, 11.Тони Тасев
Треньор: Николай Киров

СЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис, 66.Абуд Омар, 55.Андреа Христов, 6.Костадин Велков , 73.Иван Минчев  (82  23.Владислав Узунов), 27.Емил Мартинов , 77.Стефан Велев (67  8.Славчо Шоколаров ), 5.Юлис Ндонг , 71.Галин Иванов , 11.Емануел Чикози Мба (88  19.Калоян Кръстев), 14.Ивайло Димитров
Резерви: 12.Емануеле Джерия, 4.Михаил Венков, 13.Стефан Велков, 8.Славчо Шоколаров, 19.Калоян Кръстев, 7.Наско Милев, 23.Владислав Узунов
Треньор: Златомир Загорчич

Пловдив, база "Коматево"
Съдия:
Ивайло Стоянов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация