Славия победи Ботев с 1:0 у дома в среща реванш от полуфиналите за Купата на България. В първата среща в Пловдив "белите" загубиха с 1:2 и с гол на чужд терен се класират за финала срещу победителя от битката между ЦСКА и Левски (2:0 за "сините" в първата среща).

Славия изигра по-добро първо полувреме, в което имаше претенции за дузпа и удари греда, а натискът на "белите" продължи и през втората част. В 65-ата минута Пламен Димов фаулира Ивайло Димитров, който вкара единствения гол в мача от дузпа.

Десет минути по-късно гол на Стивън Петков бе отменен заради засада, а в 83-ата минута реферът Станислав Ставров подмина 100%-ова дузпа за фаул на Велков срещу Жоао Пауло. Решенията на съдията ядосаха феновете от Пловдив, които опитаха да нахлуят на терена, а треньорът на "канарчетата" бе изгонен секунди преди края на двубоя. Гостите претендираха и заради отменен гол заради изключително съмнителна засада.

СЛАВИЯ - БОТЕВ 1:0
1:0 Ивайло Димитров  (66' дузпа)

По-важното от срещата по минути:
1' Начало на срещата.
1' Центриране на Галин Иванов се отби в защитник на Ботев и топката премина на сантиметри от лявата греда на Чворович.
4'  Претенции за дузпа от играчите на Славия! Цунчуков падна на тревата след контакт с Терзиев, но съдията дава знак играта на продължи.
15'  ГРЕДА за Славия след опит за подаване на Стефан Велков, топката кацна върху напречния стълб.
45' Край на първото полувреме.
***
46' Начало на втората част.
53'  Галин Иванов центрира остро към Стефан Велков в наказателното поле, но ударът му мина встрани от вратата на Ботев.
65' ДУЗПА за Славия след нарушение на Пламен Димов срещу Ивайло Димитров.
66'  ГООООЛ за Славия!!! Димитров бележи от дузпа!
75'  Стивън Петков се измъкна от отбраната на Славия, бележи, но попадението е отменено заради съмнителна засада!!! ---> ВИЖ ТУК !!!
83'  Претенции за дузпа от играчите на Ботев!!! Стефан Велков бе изпреварен от Жоао Пауло и го изрита в наказателното поле, но реферът Станислав Ставров не посочи бялата точка. ---> ВИЖ ТУК !!!
90' Край на мача.

Slavia SofiaСЛАВИЯ: 1 Георги Петков, 23 Владислав Узунов ( 27 Емил Мартинов), 33 Галин Иванов, 14 Ивайло Димитров ( 35 Георги Йомов), 73 Иван Минчев , 8 Славчо Шоколаров, 6 Костадин Велков, 13 Стефан Велков, 77 Стефан Велев, 9 Цветелин Чунчуков ( 7 Наско Милев), 10 Янис Карабельов
Резерви: 32 Ивайло Василев, 55 Андреа Христов, 29 Милчо Ангелов, 17 Момчил Цветанов

Botev PlovdivБОТЕВ: 99 Иван Чворович, 28 Филип Филипов, 18 Радослав Терзиев, 70 Пламен Димов (  24 Лазар Марин), 23 Йордан Минев , 17 Лъчезар Балтанов , 7 Фелипе Бризола, 8 Тодор Неделев, 29 Дуде Ндонгала, 93 Густаво Зауберг  ( 20 Стивън Петков), 37 Жоао Пауло
Резерви: 22 Даниел Кайзер, 3 Димитър Пиргов, 6 Юлиано Алваро, 11 Кристиан Добрев, 26 Милко Георгиев

Съдия: Станислав Ставров
Стадион: "Васил Левски"