Славия е вторият полуфиналист в турнира за Купата на България след победа с 3:1 над Етър във Велико Търново. Срещата започна с минута мълчание в памет на покойните Стоил Трънков и Иван Стоянов - Типеца и ще се запомни с малкото положения и двете дузпи в полза на гостите от София, при които останаха много съмнения.

Етър поведе още в първата минута с гол на Румен Руменов, който засече подаване на Димо Атанасов. Славия изравни в 13-ата с гол на Иван Минчев за дузпа, която реферът Петър Кирилов видя умишлена игра с ръка на Пехливанов. Отново 11-метров наказателен удар, този път за фаул на вратаря Христо Иванов срещу Ивайло Димитров се оказа решаващ, тъй като потърпевшият вкара дузпата за 2:1. В продължението Ивайло Димитров се възползва от разредената защита на съперника и грешка на вратаря за крайното 3:1.

На полуфиналите заедно с "белите" е и Ботев след победа над Лирекс с 5:0 снощи. Оставащите два 1/4-финала са ЦСКА - Лудогорец и Дунав - Левски в четвъртък и петък от 17:30 часа.

ЕТЪР - СЛАВИЯ 1:3 1:0 Румен Руменов (1'), 1:1 Иван Минчев - дузпа (13'), 1:2 Ивайло Димитров - дузпа (79'), 1:3 Ивайло Димитров (90+2')

По-важното от срещатата по минути:
1' Начало на мача.
1'  ГОООЛ! Етър поведе на Славия още в началните секунди - 1:0! Румен Руменов отбеляза в 26-ата секунда. Димо Атанасов получи подаване на левия фланг и центрира в наказателното поле на гостите, където Руменов бе оставен сам и засече от движение.
12'  ДУЗПА за Славия! Галин Иванов нахлу в наказателното поле на Етър между Сашо Александров и Яни Пехливанов, отправи удар, а топката се отби в Пехливанов, за което съдията Петър Кирилов отсъди 11-метров наказателен удар. (ВИЖ ТУК !!!)
13'  ГОООЛ! Иван Минчев бележи от бялата точка, пращайки топката в левия ъгъл на Христо Иванов.
45+1' Край на първото полувреме.
-----------
46' Начало на второто полувреме.
57'  Претенции за дузпа от домакините за падане на Бадара в наказателното поле на Славия.
79'  ДУЗПА за Славия за Фаул на вратаря Христо Иванов срещу Ивайло Димитров.
80'  ГООООЛ за Славия, Димитров бележи от бялата точка.
90+2 ГООООЛ за Славия! Ивайло Димитров се възползва от грешка на вратаря на Етър и се разписа за 3:1.