Играй БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Славия завърши 1:1 с гостуващия Берое на Националния стадион "Васил Левски" в мач от първия кръг на Първа лига. Димитър Бербатов изгледа мача от трибуните. Гостите от Стара Загора поведоха с гол на легендата Мартин Камбуров (29). 37-годишният нападател вкара с глава попадение №204 при юбилейния си мач №350 в елита. След почивката резервата Милчо Ангелов (50) изравни, а след това Галин Иванов пропусна да направи пълен обрат, след като в 74-ата минута излезе сам срещу вратаря Перниш, отразил удара му.

Срещата започна равностойно с положения и пред двете врати. Още в 10-ата минута домакините имаха добра възможност, но първи Георги Ангелов блокира удар на Чунчуков, а след това Георги Йомов не намери целта. Последваха два пропуска на Борислав Цонев от гостите и пак на Йомов от „белите“, за да се стигне до 29-ата минута, в която бившият футболист на Славия Иван Минчев центрира от корнер, а Мартин Камбуров засече с глава и вкара за 0:1. Това бе 204-и гол в 350-ия мач на 37-годишния нападател в елита. Шест минути по-късно Момчил Цветанов направи невероятен пропуск, след като бе изведен от Цветелин Чунчуков и не уцели опразнената от Перниш врата. В 41-ата минута Галин Иванов намери добре Момчил Цветанов, чийто удар бе спасен от Перниш.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

След почивката в 49-ата минута Меска от гостите проби по дясното крило, финтира защитник и центрира, а след удара на Борислав Цонев топката мина встрани от вратата. По-малко от минута след това влезлият като резерва на полувремето Милчо Ангелов изравни, след като бе изведен от Галин Иванов зад защитата, преодоля Перниш и на празна врата вкара за 1:1. Десет минути по-късно Момчил Цветанов направи трети сериозен пропуск в мача, след като получи пас от Галин Иванов и шутира над вратата. В 74-ата минута Галин Иванов можеше да вкара гол за пълен обрат, след като получи извеждащ пас от резервата Славчо Шоколаров зад отбраната и се озова сам срещу вратаря Душан Перниш, който отрази удара му. Четири минути преди края на редовните 90 Славия имаше претенции за дузпа след удар на Славчо Шоколаров. Топката се удари в Александър Цветков, но съдията прецени, че футболистът на гостите не е играл с ръка. До края на мача не се стигна до нов гол и съперниците поделиха по точка.

Славия - Берое 1:1
0:1 Мартин Камбуров (29), 1:1 Милчо Ангелов (50)

Съставите
Славия: 32.Антониос Стергиакис, 55.Андреа Христов, 25.Александър Емилов Александров, 38.Милен Гамаков, 17.Момчил Цветанов, 19.Димитър Велковски, 9.Цветелин Чунчуков (4629.Милчо Ангелов ), 71.Галин Иванов , 23.Владислав Узунов , 35.Георги Йомов (638.Славчо Шоколаров), 91.Янис Карабельов (8127.Емил Мартинов)
Резерви: 12.Емануеле Джерия, 15.Александър Станисавлевич, 27.Емил Мартинов, 8.Славчо Шоколаров, 2.Филип Кръстев, 11.Кристиан Пешов, 29.Милчо Ангелов
Треньор: Златомир Загорчич (Сърбия)

Берое: 12.Душан Перниш, 26.Камен Хаджиев, 3.Милен Желев, 18.Рубен Бригидо (5919.Александър Василев), 25.Георги Ангелов, 20.Матеус Леони, 10.Борислав Цонев, 6.Александър Цветков , 5.Меска (7877.Вандерсон), 73.Иван Минчев (7018.Алфредо Мартинс), 9.Мартин Камбуров
Резерви: 23.Георги Аргилашки, 4.Ерол Алкан, 11.Драгош Фирцулеску, 6.Валентин Иванов, 19.Александър Василев, 18.Алфредо Мартинс, 77.Вандерсон
Треньор: Александър Томаш

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Петър Костадинов

Най-интересното по минути:
1 - Начало на мача.
4 - Перниш предотврати опасност пред вратата си при центриране на домакините.
10 - Галин Иванов изведе чудесно Чунчуков, чийто удар бе блокиран от Георги Ангелов, а при последвалата добавка Георги Йомов не намери целта.
12 - Борислав Цонев опита подаване в дълбочина, но топката се озова право в ръцете на Стергиакис.
14 - Галин Иванов шутира отдалеч по земя встрани от вратата.
17 - Янис Карабельов греши в защита и Борислав Цонев отправи точен удар, а Стергиакис спаси.
21 - Момчил Цветанов центрира от пряк свободен удар, а защитник изчисти топката с глава.
23 - Галин Иванов центрира в наказателното поле не гостите, а Георги Йомов не успя да намери очертанията на вратата.
29 - ГОООЛ за Берое! Бившият футболист на Славия Иван Минчев центрира от корнер, а Мартин Камбуров засече с глава на близката греда и вкара за 0:1. Това бе 204-и гол в 350-ия мач на 37-годишния нападател в елита.
35 - Невероятен пропуск на Момчил Цветанов, който бе изведен от Цветелин Чунчуков и не уцели опразнената от Перниш врата. Галин Иванов започна прекрасната атака на "белите" с пас към Чунчуков зад отбраната на гостите.
41 - Почти всяка атака на Славия минава през Галин Иванов, който намери добре Момчил Цветанов, чийто удар бе спасен от Перниш.
44 - Димитър Бербатов гледа мача на стадиона.
45+2 - Край на първото полувреме!
............................................................
46 - Начало на втората част.
49 - Фрапантен пропуск на гостите, след като Меска проби по дясното крило, финтира защитник и центрира, а след удара на Борислав Цонев топката мина встрани от вратата.
50 - ГОООЛ за Славия! Влезлият като резерва на почивката Милчо Ангелов изравни, след като бе изведен от Галин Иванов и след това преодоля вратаря Перниш за 1:1.
60 - Галин Иванов с ново извеждащо подаване към Момчил Цветанов, който от изгодна позиция шутира над вратата.
66 - Камбуров се опита да изведе Борислав Цонев в наказателното поле, но защитник се намеси добре.
74 - Резервата Славчо Шоколаров изведе Галин Иванов, който сам срещу Перниш пропусна да направи пълен обрат, след като вратарят отрази удара.
85 - Центриране на Момчил Цветанов е избито в корнер.
86 - Славия имаше претенции за дузпа след удар на Славчо Шоколаров, след който топката се удари в Александър Цветков, но съдията прецени, че футболистът на гостите не е играл с ръка.
88 - Милчо Ангелов не успя да засече центриране на Галин Иванов от фаул.
90+3 - Край на мача! Славия и Берое поделиха по точка след 1:1.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018