Славия победи с 2:1 при гостуването си на Витоша (Бистрица) в среща от 30-ия кръг на Първа лига и записа шести пореден шампионатен двубой без загуба – 4 успеха и 2 ремита. Ивайло Димитров (12) и Галин Иванов (53) вкараха головете за “белите”, които се класираха за плейофите за борба за евроместа. Това се случи по-рано през деня, след като Черно море победи Пирин с 2:0 в Благоевград, но и славистите си свършиха своята работа. Орлин Старокин (83) пък вкара първия си гол с екипа на Витоша.

Още в 3-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Стефан Велков, но съдията не посочи бялата точка. В 12-ата минута Ивайло Димитров откри резултата в полза на гостите след пас на Галин Иванов. Голът падна при положение на засада. До края на полувремето вратарят на „белите” Георги Петков отрази удари на Петко Цанков и Даниел Пеев.

След почивката в 53-ата минута Костадин Велков изведе Галин Иванов, който след грешка на Георги Ангелов удвои аванса на гостите, разписвайки се във втори пореден мач. В 82-ата минута Георги Петков спаси опасен удар на Лъчезар Котев, който минута по-късно асистира на Орлин Старокин, оформил крайния резултат с първия си гол за Витоша. Домакините опитана натиск в заключителните минути, но без успех.

Така „белите” остават лидери в група „А” на втората осмица с 40 точки, а Витоша е на четвърта позиция с едва 9 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

Витоша (Бистрица) - Славия 1:2
0:1 Ивайло Димитров (12), 0:2 Галин Иванов (53), 1:2 Орлин Старокин (83)

ВИТОША: 12.Николай Георгиев, 2.Тодор Гочев, 80.Лъчезар Котев, 18.Петко Цанков , 25.Георги Ангелов, 66.Орлин Старокин , 6.Румен Гьонов, 88.Ивайло Лазаров (47 3.Йордан Върбанов), 77.Даниел Пеев, 15.Радко Мутафчийски , 99.Стефан Христов (68  10.Георги Амзин)
Резерви: 1.Иван Ризов, 3.Йордан Върбанов, 7.Кристиян Кочилов, 24.Николай Христозов, 10.Георги Амзин, 14.Четин Садула, 9.Ангел Стоянов
Треньор: Костадин Ангелов

СЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 66.Абуд Омар, 55.Андреа Христов, 13.Стефан Велков , 6.Костадин Велков , 73.Иван Минчев, 10.Янис Карабельов, 77.Стефан Велев, 71.Галин Иванов  (58 17.Момчил Цветанов), 14.Ивайло Димитров , 9.Цветелин Чунчуков (78 35.Георги Йомов)
Резерви: 12.Емануеле Джерия, 8.Славчо Шоколаров, 17.Момчил Цветанов, 7.Наско Милев, 29.Милчо Ангелов, 35.Георги Йомов, 23.Владислав Узунов
Треньор: Златомир Загорчич

София, Стадион "Витоша"
Съдия: Неделчо Гаджалов

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3 - Домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Стефан Велков, но съдията не посочи бялата точка.
12 - ГОООЛ за Славия! Ивайло Димитров откри резултата в полза на гостите след пас на Галин Иванов. Голът падна при положение на засада.
16 - Петко Цанков от домакините шутура силно, а вратарят Петков спаси удара.
28 - Минчев от гостите центрира от пряк свободен удар, а защитник изчисти топката в корнер.
36 - Георги Петков отрази удар на Даниел Пеев от Витоша
45+1 - Край на първата част!
...................................................
46 - Начало на второто полувреме.
53 - ГОООЛ за Славия! Костадин Велков изведе Галин Иванов, който след грешка на Георги Ангелов, върнал топката в краката му, се разписа за 0:2. Галин Иванов вкарва гол във втори пореден мач за "белите".
82 - Опасен удар на Лъчезар Котев от домакините, но Георги Патков парира удара с вещина.
83 - ГОООЛ за Витоша! Орлин Старокин намалява изоставането на тима от Бистрица след асистенция на Котев. Това бе първи гол за Старокоин с екипа на Витоша.
90+3 - Край на мача! Славия спечели с 2:1 и остава лидер в група "А" на втората осмица.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация