ЦСКА се върна на победния път в първенството, надделявайки трудно с 1:0 в домакинството си на Славия. Двубоят бе от 14-ия кръг, а в герой за "червените" отново се превърна Тиаго Родригес, който отбляза в 24-ата минута. Tова се оказа достатъчно на тима на Стамен Белчев да вземе трите точки oт "белите". Именно португалецът вкара и двете попадения при равенството 2:2 с Левски преди седмица.

"Армейците" бяха в серия от три поредни ремита в шампионата, но тази вечер съумяха да спечелят и да се върнат на победния път. "Белите" на Златомир Загорчич затрудниха доста съперника си, най-вече в последния четвърт час, когато играта се водеше предимно в полето на ЦСКА.

След минималния успех "червените" събраха 31 точки, докато Славия остава с 16 на деветото място. ЦСКА е втори към момента, изоставайки с две зад лидера Лудогорец, който утре от 18:15 часа приема Левски (25 точки).

В началото на мача липсваха опасностите пред вратарите Витаутас Черниаускас и Антониос Стергиакис. ЦСКА успя да поведе при първата си що-годе сериозна ситуация. В 24-ата минута Каранга нахлу мощно отдясно, преодоля двама, след което стреля по диагонал. Стергиакис спаси, но при добавката Тиаго Родригес с мощен изстрел за малко да скъса мрежата - 1:0.

След това "червените" пропуснаха няколко положения. Първо Тиаго шутира опасно от границата на наказателното поле, но Стергиакис демонстрира рефлекс и изби в корнер. След неговото изпълнение Бодуров можеше да вкара с глава, но гръцкият страж отново беше на висота.

В 31-ата минута Чорбаджийски сгреши при пас към Черниаускас и за малко не изведе Ивайло Димитров сам срещу вратаря, но притичалият Бодуров изчисти в ъглов удар.

След последния съдийски сигнал на първата част футболистите на гостите обградиха рефера Георги Димитров, за да му търсят сметка за отсъжданията. Галин Иванов беше санкциониран с жълт картон.

В началото на втората част играчите на Славия започнаха по-сериозно да поглеждат към вратата на ЦСКА. Липсваха обаче головите положения. В 67-ата Абуд Омар Абуд нахлу мощно в наказателното поле на "червените", преодоля Манолев и стреля встрани от целта.

Малко след това поредно неразбирателство в отбраната на ЦСКА позволи на Ивайло Димитров да се озове с топка в крака в наказателното поле на домакините, но ударът на Косъма бе неточен.

В 87-ата минута топката срещна ръката на Каранга и гостите поискаха дузпа. Съдията остана безмълвен, с което си навлече гнева на "белите", които опитаха да стигнат поне до точката, но без успех. ЦСКА съумя да съхрани крехкия си аванс от един гол и да запише победа.

1 - Начало на мача.
1 - Изпълнението на центъра бе повторено, защото Фернандо Каранга навлезе преждевременно в полето на Славия.
6 - Младият вратар на Славия Антонис Стергиакис изби в корнер удар на Густаво Кулма.
24  ГОООЛ! ЦСКА повежда - 1:0! Тиаго Родригес вкарва. Каранга нахлу мощно отдясно, преодоля двама, след което стреля по диагонал. Стергиакис спаси, но при добавката Тиаго Родригес с мощен изстрел за малко да скъса мрежата.
29 - Манолев пропусна добра ситуация, стреляйки в аут.
31 - Чорбаджийски сгреши с изнасянето на топката, но "белите" не успяха да се възползват и да затруднят Черниаускас.
38 - Първи удар в очертанията на вратата на ЦСКА. Иван Минчев го нанесе, стражът на домакините улови топката.
45+1 - Край на първото полувреме.
45+1 - Съдията Георги Димитров е заобиколен от играчите на Славия, които имат претенции към някои негови отсъждания. Реферът санкционира Галин Иванов с жълт картон.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Каранга извежда Десподов, който обаче бе изпреварен от противник в наказателното поле на Славия.
58 - Тиаго Родригес стреля от движение покрай дясната греда след пас на Десподов.
67 - Абуд Oмар преодоля Манолев и стреля, но встрани от целта.
70 - Шоколаров стреля неточно в аут.
74 - Ивайло Димитров отправи удар от малък ъгъл, топката прелетя встрани от целта.
83 - Черниаускас боксира след корнер, топката стигна до Емил Мартинов, халфът стреля силно над вратата.
87  "Белите" изразиха претенции за дузпа за игра с ръка на Каранга в наказателното поле на ЦСКА, съдията Георги Димитров остана безмълвен.
89 - Шоколаров центрира твърде силно от фаул, Черниаускас лови топката.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+1 - Каранга имаше чудесен шанс да се разпише след центриране на Меркадо, но пропусна да реализира отблизо.
90+3 - Край на мача. ЦСКА победи Славия с 1:0.

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Антон Недялков (65  23.Александър Дюлгеров), 4.Божидар Чорбаджийски (к), 5.Николай Бодуров, 11.Станислав Манолев, 15.Кристиян Малинов (86  16.Раул Лое), 6.Рубен Пинто, 20.Тиаго Родригес  , 10.Густаво Кулма (61  7.Кевин Меркадо), 19.Кирил Десподов, 9.Фернандо Каранга
Резерви: 12.Георги Китанов, 23.Александър Дюлгеров, 25.Александър Барт, 16.Раул Лое, 7.Кевин Меркадо, 21.Кевин Кубемба, 29.Милчо Ангелов
Треньор: Стамен Белчев

Резултат с изображение
СЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис, 5.Юлис Ндонг, 55.Андреа Христов, 6.Костадин Велков , 66.Абуд Омар , 77.Стефан Велев  (76  23.Владислав Узунов), 27.Емил Мартинов (84  19.Калоян Кръстев), 11.Емануел Шикози Мба , 73.Иван Минчев (68  8.Славчо Шоколаров), 71.Галин Иванов , 14.Ивайло Димитров
Резерви: 12.Емануеле Джерия, 4.Михаил Венков, 13.Стефан Велков, 8.Славчо Шоколаров, 19.Калоян Кръстев, 7.Наско Милев, 23.Владислав Узунов
Треньор: Златомир Загорчич

София, стадион "Българска армия"
Съдия: Георги Димитров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация