Люксембург и България завършиха наравно 1:1 в последна световна квалификация. Домакините изненадващо поведоха още в 3-ата минута, а Ивайло Чочев ни спаси от резил, след като изравни в 68-ата. Така след края на тази кампания България остана на четвърто място в групата с 13 точки.

Неприятното е, че нашите нарушиха приятна тенденция в исторически план. За първи път Люксембург успя да вземе точка в мач срещу България. В досегашните 13 двубоя „лъвовете“ винаги стигаха до победа, но в 14-ата среща скромният тим за първи път стигна до равенството.

Петър Хубчев направи три промени в сравнение със състава, който пусна срещу Франция преди няколко дни. Титуляри излязоха Ивайло Чочев, Божидар Краев и Ивелин Попов. На пейката седнаха Станислав Манолев и Андрей Гълъбинов, а Георги Костадинов бе наказан. Така в защита за нашите започнаха Страхил Попов отдясно, Бодуров и Божиков в центъра, а Петър Занев отляво. В средата на терена бяха Симеон Славчев, Божидар Краев и Ивайло Чочев. Триото в атака бе съставено от Ивелин Попов, Тодор Неделев и Спас Делев.

През първото полувреме само късметът и няколкото добри намеси на Пламен Илиев спаси нашите от сериозен резил. В 3-ата минута обаче целият ни тим нямаше какво да направи, след като Оливие Тил откри резултата. Първо Тодор Неделев сбърка, топката му бе отнета и центрирана в наказателното поле. Там българите не се справиха и Тил след рикошет я прати във вратата на Илиев. В 14-ата минута положението ни се влоши допълнително, след като Петър Занев получи контузия. На негово място Петър Хубчев пусна Антон Недялков. До края на първото полувреме българският отбор приличаше на хаотично събран уличен тим, който не организира нито една добра атака към вратата на противника. А Люксембург създаваше опасности и натискаше през почти цялото време. В 42-ата минута Пламен Илиев спаси сигурен гол след изстрел на Давид Тюрпел. В тази атака имаше 2-3 опита за удари към вратата, като освен Пламен Илиев и късметът помогна на България. В добавеното време на първото полувреме отново Тюрпел изскочи и стреля сам срещу Пламен Илиев. Като по чудо играчът на Люксембург уцели вратаря, в противен случай топката влизаше във вратата.

Малко след почивката Петър Хубчев напради втора смяна, извади Божидар Краев и пусна тежкия таран Андрей Гълъбинов. Малко след това, в 52-ата минута, домакините като по чудо не поведоха с 2:0. Нашите направиха поредна грешка в защита, топката стигна до Жоаким, но той реши да финтира два пъти български бранител. Все пак Тюрпел стигна до удар, но след рикошет топката не намери очертанията на вратата. В 62-ата минута Хубчев извади един от най-слабите в състава до момента – Симеон Славчев, а на негово място пусна Мартин Райнов. Последва леко съживяване в българските редици. Гълъбинов имаше възможност за нещо по-опасно, но вратарят излезе и скъси ъгъла, като предотврати удар на нападателя. Нашите стигнаха до два поредни корнера, но от тях не произлезе нищо.

Едва в 68-ата минута България изравни за 1:1. Спас Делев центрира отдясно на задната греда, Чочев се измъкна от защитата и с глава направи резултата 1:1. И след попадението „лъвовете“ заиграха малко по-добре. Спас Делев демонстрира страхотно желание и настървеност в атака, като се опитваше да бъде навсякъде. В последните секунди българският тим имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Тюрпел, но съдията не посочи бялата точка. А игра с ръка имаше и нашият отбор се оказа ощетен в тази ситуация.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
3 -  ГООЛ за Люксембург, голмайстор Оливие Тил. Лоша намеса на български защитник на ъгъла на наказателното поле, топката бе центрирана, Тил я намери хубаво и след рикошет я прати във вратата на Пламен Илиев
12 - атака за Люксембург отдясно, засада на домакините
14 -  смяна в състава на България, на мястото на контузилия се Петър Занев влиза Антон Недялков
25 - грубо нарушение на Божидар Краев, размина се с жълтия картон
26 -  жълт картон за Страхил Попов, който прави нарушение близо до наказателното поле
34 - атака на Спас Делев отляво, съборен бе близо до наказателното поле
42 - СТАНА НАПЕЧЕНО пред нашата врата, Пламен Илиев спаси сигурен гол след удар на Давид Тюрпел. Последваха два-три опита за удари, но всичко се размина без гол
45+3 - ОПАСЕН удар на Тюрпел. Добре, че изстрелът беше право в обсега на Пламен Илиев.
45+3 - край на първото полувреме
--------------------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
49 -  смяна в състава на България, на мястото на Краев влиза Андрей Гълъбинов
52 - ОПАСНО пред вратата на България. Страхотни грешки в нашата защита, топката стигна до Жоаким, който обаче реши да финтира няколко пъти бранител. След това Тюрпел стреля и след рикошет топката не намери очертанията на вратата
57 -  жълт картон за Жанс (Люксембург)
60 -  смяна в Люксембург, на мястото на Родригес влиза Да Мота
62 -  смяна в България, на мястото на Симеон Славчев влиза Мартин РАйнов
62 -  жълт картон за Ивелин Попов (България)
64 - ПРОПУСК на Андрей Гълъбинов получи топката вдясно в наказателното поле, но вратарят излезе и скъси ъгъла
68 -  ГООЛ за България, голмайстор Ивайло Чочев. Спас Делев центрира хубаво в наказателното поле, топката мина успоредно на голлинията и бе засечена с глава на задната греда от Чочев