Левски преклони глава пред Верея, воден от бившия треньор на "сините" Илиан Илиев. Домакините от Стара Загора спечелиха с 2:0 след голове на Георги Андонов в 3-ата минута и на Венцислав Бенгюзов в 29-ата.

Двубоят от четвъртия кръг на Първа лига бе белязан от скандалното съдийство на бригадата начело с Владимир Вълков. "Сините" бяха сериозно ощетени, след като при гола на Андонов не бе маркирана засада, а по-късно редовно попадение на Димитър Пиргов бе отменено заради несъществуваща такава, маркирана от асистент-арбитъра Румен Иванов.

В ложата на стадион "Трейс Арена" бе собственикът на Левски Спас Русев, който изгледа поредната слаба продукция на футболистите си в компанията на Даниел Боримиров и Красимир Иванов.

В този двубой Левски беше воден от Асен Букарев, който застана начело на тима за един мач след смяната на Николай Митов с Делио Роси. Италианският специалист се заема със "сините" в понеделник. Днес Роси не бе на трибуните на "Трейс Арена", тъй като се прибра до родината си.

Избраниците на Илиан Илиев поведоха в резултата още в третата минута след страхотен гол на Георги Андонов. Ветеранът получи топката от Елиаш да Силва, който изпревари Димитър Пиргов и продължи към съотборника си, който не остави шанс на Божидар Митрев и реализира в горния му десен ъгъл - 1:0. Попадението обаче трябваше да бъде отменено, тъй като при подаването на Меди Фенуш с глава към Елиаш, бразилецът бе в положение на засада.

В 29-ата Митрев трябваше да вади топката за втори път от вратата си. Елиаш пусна отлично извеждащо подаване към Венцислав Бенгюзов, Георги Ангелов го изпусна, и халфът на Верея вкара по земя за 2:0.

Най-интересният момент до почивката бе в 40-ата минута - отмененият гол на Пиргов. Силен изстрел на Прохазка беше избит със сетни усилия от Георги Аргилашки и с помощта на напречната греда, след което защитникът на Левски довкара топката във вратата на Верея, но попадението не бе зачетено заради несъществуваща засада на Буш, маркирана от страничния рефер Румен Иванов. Телевизионните повторения обаче показаха, че такава няма и "сините" логично скочиха срещу решението.

През втората част играчите на Левски така и не съумяха да намерят път към вратата на Верея, като Аргилашки не беше застрашен нито веднъж. Дори и предприетите смени от Асен Букарев не доведоха до промяна и "сините" си тръгнаха с празни ръце от "Трейс Арена". Малко преди края Пиргов бе изгонен с червен картон за груб фаул и остави гостите с човек по-малко.

За Верея това е втора поредна победа в елита. С нея те взеха реванш от "сините" за драматично загубения реванш за класиране в Лига Европа.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

ВЕРЕЯ - ЛЕВСКИ 2:0
1:0 Георги Андонов (3), 2:0 Венцислав Бенгюзов (29)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
ГОООЛ! 1:0 за Верея! Георги Андонов шокира Левски. Избраниците на Илиан Илиев откриха след отлична атака, при която Меди Фенуш подаде към Елиаш, който с глава върна към Андонов и той с точен изстрел наказа Божидар Митрев, реализирайки в горния му десен ъгъл.
* От телевизионното повторение стана ясно, че при гола на Верея Елиаш, който асистира на Андонов, е в засада.
17 - Остро центриране на Прохазка към Вутов, който е изпреварен от играч на старозагорци.
29 ГОООЛ! Домакините удвояват преднината си! Венцислав Бенгюзов се разписа за 2:0! Елиаш пусна отлично извеждащо подаване през центъра към Бенгюзов, който бе изпуснат от Георги Ангелов и отбеляза с удар по земя.
37  Фенуш изведе Илиян Йорданов в наказателното поле на "сините", а бившият играч на Левски пропусна да направи преднината на Верея класическа.
40 ОТМЕНЕН ГОЛ! Силен изстрел на Прохазка беше избит със сетни усилия от Георги Аргилашки и с помощта на напречната греда, след което Димитър Пиргов довкара топката във вратата на Верея, но попадението не бе зачетено заради несъществуваща засада на Буш, маркирана от страничния рефер. Телевизионните повторения показаха, че такава няма и "сините" логично се чувстват ощетени.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Асен Букарев заменя Рошу с Жуниор Мапуку.
54  Елиаш излиза, Илиан Илиев пуска Петър Витанов в игра.
57 - Цветкович центрира в наказателното поле на Верея, където Мирослав Енчев изчиства топката преди Буш да играе с нея.
66 Обертан отстъпва място на Франсис Нар.
66  Вутов е заменен от Станислав Иванов.
76 Илиян Йорданов излиза, Валери Домовчийски ще доиграе срещата.
83  ЧЕРВЕН КАРТОН! Димитър Пиргов е изгонен след груб фаул срещу Меди Фенуш. Левски остава с човек по-малко.
90 Илиан Илиев извършва последната си смяна. Бенгюзов излиза, Еркебулан Нургалиев е на терена.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Верея победи Левски с 2:0.ю
Резултат с изображение
ВЕРЕЯ: 12.Георги Аргилашки, 21.Здравко Илиев, 33.Мирослав Енчев, 4.Селим Бен Джемия, 15.Костадин Слаев, 8.Осман Балде, 20.Венцислав Бенгюзов (90 14.Еркебулан Нургалиев), 10.Елиаш да Силва (54  16.Петър Витанов), 89.Илиян Йорданов (76  17.Валери Домовчийски), 14.Георги Андонов , 9.Меди Фенуш
Резерви: 1.Пламен Колев, 5.Илия Мунин, 16.Петър Витанов, 14.Еркебулан Нургалиев, 18.Янислав Иванов, 77.Давид Гутиерес, 17.Валери Домовчийски
Треньор: Илиан Илиев

ЛЕВСКИ: 21.Божидар Митрев, 19.Милош Цветкович , 3.Димитър Пиргов , 25.Георги Ангелов, 4.Мики Орачев, 30.Нелуц Рошу (46 10.Жуниор Мапуку), 13.Жорди Гомес, 15.Роман Прохазка, 32.Габриел Обертан (66  7.Франсис Нар), 8.Антонио Вутов (66  99.Станислав Иванов), 9.Сержиу Буш
Резерви: 89.Николай Кръстев, 6.Ивайло Найденов, 7.Франсис Нар, 71.Васил Панайотов, 75.Алекс Боримиров, 99.Станислав Иванов, 10.Жуниор Мапуку
Треньор: Асен Букарев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация