Лидерът в Югозападната Трета лига ЦСКА 1948 се наложи с класическото 3:0 над Локомотив (Горна Оряховица) в контрола, която се игра в София. Тимът на Валентин Илиев демонстрира класа срещу седмия във Втора лига и заслужено се поздрави с победата.

Точни за "червените" бяха Андон Гущеров от дузпа в 67-ата минута, Йоан Маринов в 85-ата и Таушанов в 90-ата.

След първото попадение на ЦСКА 1948 контролата беше прекратена за около шест минути, тъй като от щаба на гостите заляха с обидни епитети главния съдия Петър Григоров. Претенциите им бяха, че десетина минути по-рано той не е показал директен червен картон на Петко Петков, който ударил с лакът техен футболист при единоборство.

Това накара Григоров да изгони човек от щаба на Локомотив (Горна Оряховица), който обаче отказа да напусне скамейката. След 6-минутна разправия реферът прекрати мача, тъй като от щаба на гостите отказаха да се съобразят с решението му. В крайна сметка страстите утихнаха и проверката се доигра.