Левски помете Септември (София) с убедителното 4:1 в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Избраниците на Делио Роси доминираха през цялото време на двубоя на "Васил Левски" и заслужено се поздравиха с втората поредна победа. Новото попълнение Станислав Костов блесна с първите си голове за Левски. Бившият нападател на ЦСКА и Пирин порази два пъти вратата на Септември и даде добър аванс на тима си. Костов откри в 29-ата минута , а в 57-ата отново той бе точен. Звездата Габриел Обертан също се отчете с два гола - в 66-ата и в 92-ата минути. Малко преди края воденият от Николай Митов отбор стигна до почетно попадение след дузпа. Наказателният удар реализира Антони Иванов в 84-ата минута.

След успеха Левски скъси дистанцията от ЦСКА и Лудогорец на 6 точки. "Червените", които вчера направиха 0:0 с Черно море, имат 51 точки. Също с толкова е Лудогорец, който в понеделник гостува на Ботев в Коматево. Левски е трети във временното класиране с 45 точки, Септември е десети с 24.

За срещата днес Делио Роси направи три промени в стартовите единадесет в сравнение победата с 1:0 над Ботев (Пловдив) миналата неделя. Габриел Обертан замени наказания Антонио Вутов, най-новото попълнение на "сините" Хали Тиам пък започна за сметка на Жорди Гомес. Сенегалският халф направи днес дебюта си за Левски. Друг от новопривлечените - Паулиньо, също започна титуляр, докато Жерсон Кабрал този път остана на пейката.

Преди мача беше отдадена почит на починалите внезапно Павел Панов и Георги Марков. Футболистите на двата отбора излязоха на "Васил Левски" с фланелки с ликовете на легендата на "сините" и бившия бранител, който беше спортен директор на Септември, но като играч има две титли и три купи на България с екипа на Левски. Присъстващите на "Васил Левски" аплодираха Панов и Марков, а феновете на "сините" в Сектор "Б" издигнаха и два плаката: „Пальо, ти си цар!" и „Георги, ще те помним вечно!“.

Избраниците на Роси диктуваха играта още от началните минути. В 22-ата минута Костов пропусна, но в 29-ата новият нападател на Левски успя да открие резултата. Бившият футболист на Пирин, който избра да играе за "сините" с номер 29, се отскубна от опеката на Янко Сандански и засече топката с глава пред Янко Георгиев след отлично центриране от дясното крило на Милош Цветкович - 0:1. До почивката "сините" имаха още няколко възможности, които пропиляха.

Второто си попадение Станислав Костов вкара в 57-ата минута. Филипе Нашименто центрира от корнер, а пред Янко Георгиев нападателят на Левски надскочи Борис Галчев и засече топката с глава, изпращайки я в далечния ъгъл на вратаря - 0:2.

В 66-ата Прохазка подаде на Обертан, който излезе сам срещу Янко Георгиев и технично го преодоля, подпечатвайки победата на Левски - 0:3.

В 84-ата минута младокът Антони Иванов намали изоставането на домакините с гол от дузпа, отсъдена за фаул срещу него от Холмар Ейолфсон. Нарушението обаче беше извън наказателното поле, но съдията Стефан Апостолов посочи бялата точка.

Във втората минута на добавеното време Обертан отново отбеляза, този път след асистенция на появилия се на смяна Васил Панайотов. Сърцатият халф на "сините" подаде на французина, който беше с гръб към вратата, обърна се и с точен удар в долния ляв ъгъл вкара за крайното 1:4.

Така Обертан вече има три попадения на сметката си за Левски, след като през есента отново вкара на Септември.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА
СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ - ТРАНСФЕРИ И ЗИМНА ПОДГОТОВКА 2018

СЕПТЕМВРИ - ЛЕВСКИ 1:4
0:1 Станислав Костов (29), 0:2 Станислав Костов (57), 0:3 Габриел Обертан (66), 1:3 Антони Иванов (84-дузпа), 1:4 Габриел Обертан (90+2)

Срещата по минути:
* Футболистите на двата отбора излязоха на терена, облечени със специални тениски с ликовете на починалите Павел Панов и Георги Марков. Легендата на Левски и българския футбол почина миналата неделя на 67-годишна възраст. Бившият защитник на "сините" Георги Марков, който за последно работеше в Септември, беше открит мъртъв в дома си във вторник.
* Минута мълчание в памет на Пальо Панов и Жоро Марков.
1 - Начало на мача.
5 - Играта е прекъсната, за да бъде отдадена почит на Георги Марков. Феновете на Левски в Сектор "Б" разпънаха транспарант с надпис "Георги, ще те помним вечно!".
22  Удар на Прохазка се получи като пас към Станислав Костов, който стреля, Елтон се намеси, след което топката лесно бе уловена от Янко Георгиев.
26 - Далечен изстрел на Борис Галчев, топката лети високо над вратата на "сините".
29  ГОООЛ! Левски повежда с гол на новото попълнение Станислав Костов - 0:1! Бившият нападател на Пирин се отскубна от опеката на Янко Сандански и засече топката с глава пред Янко Георгиев след отлично центриране от дясното крило на Милош Цветкович. За Костов това е първи гол в официален мач на Левски.
41  Мартин Тошев oтправи далечен удар с десния крак, топката излезе в аут.
41  "Сините" отговориха с контраатака, която завърши с изстрел на Прохазка, преминал вляво от вратата на Янко Георгиев.
43  Триходова комбинация между Цветкович, Прохазка и Нашименто завърши с удар на португалеца, вратарят на Септември Янко Георгиев улови.
45+1  Прохазка затрудни стража на домакините с техничен удар, който Георгиев изби в корнер с върха на пръстите си.
45+1 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Николай Митов предприема промяна. Талантът Иван Тилев влиза в игра, Яя Меледже е изваден.
49  Отличен шанс пред Яблонски да отбележи. Чешкият защитник засече с глава центриране на Нашименто, топката прелетя на сантиметри встрани от вратата на домакините.
52 - Неточен удар на Галчев.
57  ГОООЛ! Станислав Костов с второ попадение - 0:2! Нашименто центрира от корнер, а пред Янко Георгиев Костов надскочи Галчев и засече топката с глава, изпращайки я в далечния ъгъл на вратаря.
66  ГОООЛ! Габриел Обертан също е точен - 0:3! Прохазка подаде към французина, който излезе сам срещу Янко Георгиев и технично го преодоля с фалцов удар, реализирайки в долния му ляв ъгъл.
67  Паулиньо отстъпва място на Кабрал.
69  Жорди Гомес също влиза в игра, Нашименто напуска терена.
70  Митов заменя Сандански с Ишмаел Байду.
75  Последна смяна за Септември. Антони Иванов влиза,  Асен Чандъров напуска играта.
76  Васил Панайотов влиза в игра, дебютантът Хали Тиам излиза.
79  Васил Панайотов изработи страхотна ситуация за Станислав Костов, но ударът на нападателя мина встрани от вратата.
83 - ДУЗПА за Септември, след като Ейолфсон повали нахлуващия на скорост Антони Иванов. Фаулът обаче беше пред наказателното поле, но съдията Стефан Апостолов прецени, че е 11-метров наказателен удар.
84  ГОООЛ! Антони Иванов е точен, Септември намалява изоставането - 1:3! Младокът не изпълни много добре, топката мина под плонжа на Митрев, който можеше да спаси, но не успя.
90 - Добавеното време е 2 минути.
90+2  ГООООЛ! Обертан с втори гол - 1:4! Французинът получи пас от Панайотов с гръб към вратата на Септември, обърна и с удар в долния ляв ъгъл вкара.
90+2 - Край на мача. Левски победи Септември с 4:1.

Септември
СЕПТЕМВРИ21.Янко Георгиев, 24.Богомил Дяков , 10.Асен Чандъров (75  16.Антони Иванов ), 6.Елтон Рейс, 4.Мики Орачев, 19.Крис Гади, 41.Яя Меледже (46  11.Иван Тилев), 22.Фабиано Алвеш , 14.Янко Сандански  (70  20.Ишмаел Байду), 8.Борис Галчев, 9.Мартин Тошев
Резерви: 1.Валентин Галев, 15.Васил Добрев, 11.Иван Тилев, 25.Иван Стоянов, 13.Мирослав Будинов, 16.Антони Иванов, 20.Ишмаел Байду
Треньор: Николай Митов

ЛЕВСКИ: 21.Божидар Митрев, 19.Милош Цветкович, 5.Холмар Ейолфсон, 28.Давид Яблонски, 4.Иван Горанов, 14.Хали Тиам  (76  71.Васил Панайотов), 15.Роман Прохазка, 20.Филипе Нашименто (69  13.Жорди Гомес), 7.Паулиньо (67  26.Жерсон Кабрал), 32.Габриел Обертан  , 29.Станислав Костов
Резерви: 89.Николай Кръстев, 3.Аймен Белаид, 13.Жорди Гомес, 25.Афонсо Фигейредо, 26.Жерсон Кабрал, 71.Васил Панайотов, 9.Серджиу Буш
Треньор: Делио Роси

София, ст. "Васил Левски"
Съдия: Стефан Апостолов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация