Локомотив (София) надви третодивизионния Хебър (Пазарджик) с 3:2 в първата си контрола за 2017 година. Мачът се игра на добре почистения от сняг, но заледен изкуствен терен на базата на „червено-черните“ в „Надежда“. Срещата предложи обрат и контраобрат в резултата, доста положения за гол и като цяло равностойна игра, разказват колегите от "Гонг".

Втородивизионният тим от столицата поведе в 33-ата минута, когато Димитър Георгиев отне топката от защитник, а след това я копна, за да прехвърли вратаря за 1:0. През второто полувреме и в двата отбора бяха направени пълни смени, като за Локомотив в игра влязоха и повече от 11 нови футболисти, главно млади момчета на проби или от школата на клуба.

Първо Хебър стигна в рамките на една минута до пълен обрат – 1:2. В 75-ата минута се разписа Георги Георгиев-Гайдата, а веднага след него вкара и Цветелин Тонев.

Локомотив (София) направи своя контраобрат в самия край и само за две минути. Първо в 88-ата минута бе отсъдена дузпа за събаряне на Александър Григоров, а Александър Александров я оползотвори за 2:2. В 90-ата с глава Даниел Илиев донесе победата за домакините с 3:2.

От намиращите се на проби футболисти в Локомотив най-добро впечатление остави юношата на Миньор (Перник) Александър Александров (роден 1994 г.), който реализира дузпата. Любопитно бе и присъствието преди почивката на сина на рапъра Ванко 1 - Петър Главчев (роден 1999 г., с номер 18).

Наставникът Явор Вълчинов първо ще разговаря с момчетата на проби, след което ще стане ясно дали някое от тях ще бъде привлечено при „железничарите“, пише още "Гонг".

В понеделник Локомотив заминава на 8-дневен лагер в Сандански, като за сряда в Серес е планирана контрола с гръцкия втородивизионен Пансерайкос. Има обаче опасения, че заради очакваната блокада на границата от гръцките фермери гостуването в южната съседка на локомотивци може да бъде осуетено.

ЛОКОМОТИВ (Сф) - ХЕБЪР 3:2
1:0 Димитър Георгиев (33), 1:1 Георги Георгиев (75), 1:2 Цветелин Тонев (76), 2:2 Александър Александров (88-дузпа), 3:2 Даниел Илиев (90)

Състав на Локо Сф: Александър Любенов, Анестис Хадзилиадис, Емил Виячки, Кристиян Николов, Слави Паскалев, Никола Иванов, Богомил Христов, Даниел Васев,  Петър Главчев, Владислав Мисяк, Димитър Георгиев /Цветомир Витков, Драгомир Петков, Георги Пунев, Йоргос Бузукис, Денис Пидев, Александър Горанов, Мартин Вълчинов, Даниел Илиев, Евгени Зюмбюлев, Александър Манолов, Александър Григоров, Красимир Милошев, Бадалов, Пехливанов/ Старши треньор - Явор Вълчинов.