Вицешампионът и участник в Шампионската лига Левски изненадващо се издъни още на старта на новото първенство. “Сините” загубиха от Вихрен в Сандански с 0:1 след единствен гол на Масена Моке от дузпа в 76-ата минута. Живко Миланов дръпна в наказателното поле Шукардиня и съдията Цветан Георгиев даде дузпа, която бе реализирана от бившия нападател на Черно море. В 58-ата минута Георги Иванов – Гонзо пропусна да изведе Левски напред в резултата, след като изпусна дузпа за нарушение срещу Дарко Тасевски. През първото полувреме играта бе равностойна. В 25-ата минута реферът Цветан Георгиев изгони от треньорската скамейка треньора на домакините Филип Филипов, след което той седна сред феновете. В 28-ата минута след корнер Живко Миланов стреля, но над напречната греда. До края на първата част гостите от София имаха няколко положение след разбърквания, но Гонзо ги пропиля, а и вратарят на санданчани Лучини изнесе страхотен мач. В началото на второто полувреме домакините заиграха доста по-добре, но вратарят на Левски Цветан Димитров се намеси. В 58-ата минута Кръстовчев разигра с Николай Димитров, той намери Дарко Тасевски в наказателното поле, където бе посрещнат от вратаря Лучини, който извърши нарушение. Съдията Цветан Георгиев отсъди дузпа, но стражът на Вихрен спаси удара на Георги Иванов. В 65-ата минута санданчани пропуснаха да поведат след страхотен пропуск на Георгиев, който с глава оплете топката от външната страна на мрежата. В 75-ата минута Живко Милатнов събори Шукардиня и реферът отсъди дузпа в полза на домакините, която обаче бе реализирана от Масена Моке. До края на двубоя Левски имаше още един шанс, но Лучини отчая за Пореден път Кръстовчев и Гонзо, след като спаси удар на Еньо./БЛИЦ

ВИХРЕН – ЛЕВСКИ   1:0

1:0 Масена Моке (76-дузпа)

Вихрен: Лучини, Рариз, В. Георгиев, Св. Георгиев, Паес, Фехер, Еривертон, Шукардиня, Сантош, Карадимитрус, Ив. Димитров (Джоров, Андреев, Моке)

Левски: Цв. Димитров, Миланов, Рабе, Бистрон, Минев, Балтанов, Гаджев, Тасевски, Жоазиньо, Христов, Г. Иванов (М. Иванов, Н. Димитров, Кръстовчев)

Сандански: Градски стадион – 2500 зрители

Съдия: Цветан Георгиев

Жълти картони: Св. Георгиев, Моке (В); Миланов, Балтанов, Г. Христов (Л)