Българският вицешампион ЦСКА отстъпи с минималното 0:1 на украинския първенец Шахтьор (Донецк) в контролна среща, играна в Австрия. Това беше третата проверка за „червените“ на лагера в Австрия, където вече бяха записани победа с 3:0 над чешкия Прибрам и загуба с 0:1 от унгарския шампион Ференцварош. Преди това беше постигнат успех с 3:0 над Локомотив (Горна Оряховица) в Тетевен. Само преди четири дни украинският първенец се наложи с 3:0 над нашия шампион Лудогорец след голове на Тете, Алан Патрик и Данило.

Петима футболисти на ЦСКА не взеха участие в днешната контрола. Капитанът на червените Николай Бодуров има възпаление на ухото. Жанио Бикел е с настинка, а Енрике Рафаел е с лека контузия и предстои да му бъде направен преглед. Иван Турицов и Илия Шаламанов лекуват травми.

Шахтьор започна по-офанзивно и пръв създаде опасности в мача. Сериозният натиск на украинския шампион даде резултат в деветата минута, когато Данил Сикан отклони топката във вратата. Черниаускас отрази удар на Соломон, Коваленко добави, а Сикан се разписа.

Десет минути по-късно ЦСКА пропусна шанс да изравни. Али Соу стреля с глава след центриране на Жеферсон, но топката мина над вратата на Пятов. Минута преди почивката „червените“ стигнаха до попадение във вратата на украинците, но голът на Соу беше отменен заради засада.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Малко след това вратарят Пятов сбърка при неразчетено излизане и последва далечен прехвърлящ удар от центъра, който обаче не успя да посети целта и излезе в аут.

С началото на второто полувреме двата тима направиха промени, а Шахтьор имаше предимство в играта. ЦСКА обаче показа много добра игра в защита и не допусна сериозни опасности пред вратата си. В 70-ата минута Стойчо Атанасов подаде към Соу, но ударът на нападателя беше спасен от резервния вратар Шевченко.

Шахтьор днес беше без бившия футболист на "червените" Жуниор Мораес, който се представи много силно при 3:0 над Лудогорец в сряда.

За ЦСКА това е втора поредна минимална загуба в Австрия, и то без да отбележи гол. На „червените“ предстои контрола с Ред Бул Залцбург, която ще се играе на 3 юли от 19:30 часа. След това „армейците“ се завръщат в България.

ЦСКА - ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) 0:1
0:1 Данил Сикан (9)

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас (67-12.Густаво Бузато), 2.Стойчо Атанасов, 4.Божидар Чорбаджийски, 28.Пламен Гълъбов (46-24.Нуно Томаш), 3.Жеферсон Телес (46-11.Петър Занев), 15.Кристиян Малинов (к) (82-26.Валентин Антов), 21.Диего Фабрини (87-18.Смоленски), 20.Тиаго Родригес (46-6.Рубен Пинто), 10.Евандро (78-9.Тони Уот), 8.Греъм Кери (46-7.Денис Давидов), 22.Али Соу
Резерви: 12.Густаво Бузато, 24.Нуно Томаш, 11.Петър Занев, 26.Валентин Антов, 6.Рубен Пинто, 18.Мартин Смоленски, 23.Митко Митков, 9.Тони Уот, 7.Денис Давидов

Шахтьор (Донецк): 30.Андрий Пятов, 50.Сергей Болбат, 4.Сергей Кривцов, 22.Николай Матвиенко, 31.Исмаили, 6.Тарас Степаненко, 19.Манор Соломон, 11.Марлос, 74.Виктор Коваленко, 7.Тайсон, 27.Даниил Сикан
Резерви: 1.Алексей Шевченко, 55.Тимур Пузанков, 68.Анатолий Трубин; 98.Додо, 77.Валерий Бондар, 5.Давид Хочолава, 28.Маркиньос Сиприано, 23.Вячеслав Танковский, 76.Александър Пихаленок, 88.Маркос Антонио, 21.Алан Патрик, 14.Тете, 99.Фернандо