Новакът в Първа лига Септември (София) поднесе изненада във 2-ия кръг на шампионата. Тимът на Димитър Васев постигна първа победа в елита, надделявайки с 1:0 като гост на Пирин (Благоевград).

Единственият гол в мача падна в средата на второто полувреме, а негов автор беше бившият играч на "орлетата" Борис Галчев.

Противно на очакванията през първото полувреме гостите бяха отборът, който създаде по-чистите положения. В 3-ата минута Владислав Романов проби по лявото крило и пусна към Мартин Тошев. Нападателят не съумя да играе с топката обаче заради навременната намеса на Юлиян Попев.

В 16-ата минута Антони Иванов пропусна да се разпише след добра контраатака на Септември. Десет минути по-късно Иван Вълчанов също отправи шут от дистанция, но топката отново прелетя над вратата на домакините.

В 30-ата минута дойде и най-добрата възможност за гол за Пирин. Румен Сандевв засече с глава центриране от корнер, но топката мина покрай вратата на Галев.

Началните минути на втората част бяха сравнително спокойни. Играта се водеше предимно в центъра на терена и футболистите на двата тима рядко стигаха да опасни положение пред двете врати. В 58-ата минута Мартин Тошев отправи хубав удар от дистанция, но стражът на домакините Макенджиев се намеси. Десет минути по-късно Септември излезе напред в резултата. Мартин Тошев изведе Ишмаел Байду очи в очи с Макенджиев. Вратарят спаси, но Борис Галчев бе на точното място и при втория шанс успя да се разпише.

В оставащите минути Пирин опита да наложи натиск, но така и не намери начин да пробие отбраната на Септември.

След този мач и двата тима имат актив от по 3 точки.

ПИРИН - СЕПТЕМВРИ 0:1
0:1 Галчев (68)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
3 -  Романов проби отляво и пусна към Тошев в противниковото наказателно поле. Защитник обаче се намеси и изби.
14 - Страхотна контраатака на Септември, която обаче завърши с неточен удар на Антони Иванов.
26 -  Иван Вълчанов шутира от добра ситуация, но топката минава високо над вратата,
30 -  Румен Сандев засече с глава центриране от корнер, но топката минава покрай вратата на Галев.
45+1 - Kрай на първата част!
-----------------------------
46 - Началото на второто полувреме!
54 -  Сандев засича с глава центриране от фаул на Даниел Младенов, но не намира очертанията на терена.
58 -  Maртин Тошев стреля опасно от дистанция, но Макенджиев с една ръка избива.
68 -  ГОООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Груба грешка в отбраната на Пирин.Топката попадна в Борис Галчев, който запази хладнокръвие в противниковото наказателно поле и прати топката във вратата на Макенджиев.
76 - Станислав Костов стреля от границата на наказателното поле, но топката излиза в аут.
83 - Романов стреля от движение, но Макенджиев улавя.
90+2 - Край на мача!

Резултат с изображениеПирин: 22.Благой Макенджиев, 18.Юлиан Попев, 3.Румен Сандев , 14.Стилиян Николов , 21.Александър Башлиев, 30.Тодор Паланков, 30.Тодор Траянов (84Ничев), 24.Антон Костадинов, 15.Димитър Благов , 11.Даниел Младенов
19Станислав Костов
Резерви: 76.Красимир Костов, 2.Димитър Митев, 6.Кирил Грозданов, 25.Методий Стефанов, 29.Петър Христов, 27.Костадин Ничев, 26.Любомир Цолев
Треньор: Милен Радуканов

Резултат с изображениеСептември: 1.Валентин Галев, 5.Петър Генчев, 23.Румен Трифонов, 6.Александър Бранеков, 24.Богомил Дяков , 25.Борис Галчев  , 3.Даниел Георгиев  (90+2Сандански), 18.Антони Иванов, 11.Владислав Романов, 7.Иван Вълчанов (46Вълчанов), 9.Мартин Тошев (83Гади)
Резерви: 21.Янко Георгиев, 16.Васил Добрев, 6.Иван Тилев, 19.Крис Гади, 20.Ишмаел Байду, 87.Димитър Костадинов, 21.Янко Сандански
Треньор: Димитър Васев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка