Септември се върна на победния път в Първа лига. Тимът на Николай Митов спечели с 2:1 домакинството си на Черно море от 20-ия кръг на шампионата и прекъсна серията си от четири поредни мача без успех в елита. За "моряците" пък това е трета загуба в последните четири мача (3 загуби и 1 равенство).

Началните минути на мача бяха изключително скучни, като двата отбора не съумяха да сторят нищо интересно в атакуващ план. Първата добра ситуация за гол дойде чак в 28-ата минута, когато Старокин засече технично центриране по земя на Огнянов, но Янко Георгиев улови.

Така се стигна до 35-ата минута, когато Мартин Тошев бе изведен сам срещу Емил Михайлов и откри резултата.

Втората част започна по прекрасен начин за гостите, които изравниха в 52-ата минута. Георги Илиев се възползва от лошо изчистване на Генчев и реализира в долния ляв ъгъл на вратата с плътен удар извън наказателното поле.

Само четири минути по-късно Септември можеше да излезе отново напред в резултата. Мартин Тошев и Борис Галчев стреляха от близка дистанция, но на два пъти Илиас Хасани изби малко пред голлинията. В 67-ата минута все пак столичани стигнаха до втори гол. Негов автор бе Мартин Тошев, който засече с глава центриране на Тилев. До края и двата тима имаха възможности за гол, които бяха пропилени.

С тази победа Септември събра актив от 23 точки в средата на таблицата, докато Черно море е 7-и с 25.

СЕПТЕМВРИ - ЧЕРНО МОРЕ 2:1
1:0 Тошев (35); 1:1 Г. Илиев (52), 2:1 Тошев (67)

Септември: 21.Янко Георгиев, 24.Богомил Дяков , 8.Борис Галчев (82Чандъров), 15.Васил Добрев, 22.Георги Стоичков, 7.Иван Тилев (90+2Костадинов), 19.Крис Гади (72Байду), 9.Мартин Тошев  , 3.Патрик Весели, 5.Петър Генчев , 14.Янко Сандански
Резерви: 1.Валентин Галев, 25.Иван Стоянов, 18.Антони Иванов, 9.Асен Чандъров, 19.Ишмаел Байду, 32.Васил Калоянов, 87.Димитър Костадинов
Треньор: Николай Митов

Черно море: 33.Емил Михайлов, 5.Стефан Станчев, 6.Александър Цветков, 15.Александър Александров, 21.Георги Илиев , 22.Мариян Огнянов, 23.Илиас Хасани , 66.Орлин Старокин (81Минчев), 73.Ондрей Сукуп, 81.Антон Огнянов (46Зехиров ), 29.Марек Кузма
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 3.Ертан Томбак, 19.Илия Миланов, 35.Мартин Минчев, 18.Атанас Зехиров, 8.Емил Янчев, 11.Амаду Сукуна
Треньор: Емануел Луканов

София, "Васил Левски"
Съдия: Станислав Тодоров

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
10 - Равностойни начални минути на мача!
14 - Антон Огнянов получи топката в наказателното поле и пробва удар в близкия ъгъл, но стражът Янко Георгиев бе пласиран добре и спаси.
28 -  Старокин засече с пета центриране по земя на Антон Огнянов, но Янко Георгив улови със сетни усилия.
35 -  ГОООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Тилев изведе Мартин Тошев сам срещу стража на гостит. Нападателят напредна, залъга Емил Михайлов и на празна врата реализира.
45 -  Toшев засече от въздуха центриране в наказателното поле, но топката минава над вртата на Михайлов.
45+2 - Край на първото полувреме!
------------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
52 -  ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Георги Илиев се възползва от лошо изчистване на Генчев и реализира в долния ляв ъгъл на вратата с плътен удар извън наказателното поле.
56 Шанс за Септември! Илиас Хасани на два пъти изби малко пред голлинията! Първо Хасани спря удар на Мартин Тошев, а след това и на Борис Галчев.
63 -  Георги Стоичков нанесе тежък диагонален удар от разстояние, но топката мина покрай лявата греда.
67 -  ГОООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Мартин Тошев засече с глава центриране на Тилев и не остави шансове на Михайлов.
78 - Силен шут на Галчев от фаул, но Михайлов избива.
88 - Зехиров центрира от корнер, Александров стреля с глава, но над вратата.
90+2 - Тилев се освободи от няколко бранители, намери пролука и стреля от дъгата на наказателното поле, но Михайлов изби в корнер.