Септември победи Пелистер (Битоля) с 3:2 в контрола, играна в Разлог. Треньор на носителя на Купата на Македония е Наджи Шенсой.

По-интересните неща в мача станаха през първото полувреме, когато двата отбора си вкараха четири гола. Бразилецът Лукас Кардосо откри резултата още в 5-ата минута след удар от границата на наказателното поле. 10 минути по-късно Владислав Романов изравни след удар от разстояние и рикошет в крак на бранител.

Веднага след това Янко Сандански набързо получи два жълти картона от рефера Стефан Апостолов. По предварителна договорка вместо него в игра влезе Георги Стоичков. Възпитаниците на Наджи Шенсой отново поведоха в 25-ата минута, след като ветеранът Блаже Илиоски вкара след центриране на Кардосо. Крис Гади с много силен удар от 10 метра вкара за 2:2 след 40 минути игра.

През второто полувреме Септември поведе след час игра. 17-годишният Димитър Костадинов центрира остро и Гади с удар отблизо вкара трети гол за отбора на Димитър Васев.

Двата отбора са и на различен етап от подготовката си. Македонците приключват утре с лагера си и им предстоят мачове с Лех (Познан) в Лига Европа, а Септември от днес стартира лагера си в Разлог.

Стартов състав на Септември: Валентин Галев, Богомил Дяков, Александър Бранеков, Траян Траянов, Румен Трифонов, Янко Сандански, Даниел Георгиев, Борис Галчев, Владислав Романов, Иван Вълчанов, Крис Гади.