Септември и Ботев (Пловдив) завършиха 1:1 в мач от 17 кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион "Васил Левски".

Срещата започна по-добре за домакините, които играха агресивно и с много подавания в първите минути на срещата. В 6-ата минута Иван Стоянов центрира към Гади, който бе в наказателното поле на гостите, но не успя да овладее топката.

Първият удар в срещата бе дело на Иван Тилев и дойде в 8-ата минута, но бе много слаб и Чворович улови без много проблеми. Чак в 15-ата минута бе първото опасно положение за гостите, което дойде след центриране на Бризола за Неделев, който стреля в аут.

Така се стигна до 19-ата минута, в която гостите получиха право да изпълнят дузпа, а Тодор Неделев бе точен от бялата точка. До края на първото полувреме имаше две опасни ситуации пред вратата на Септември, но футболистите на Ботев не успяха да се възползват.

Второто полувреме започна отново по-добре за Септември, който изравни само 8 минути след началото. Автор на попадението бе Крис Гади, който засече хубаво центриране на Стоичков.

До края на двубоя имаше възможности и за двата отбора, но равенството се запази.

След ремито домакините изпреварват Локомотив (Пловдив) на деветата позиция. Гостите също се изкачват с една позиция, като изпреварват четвъртия Берое, който обаче е с мач по-малко.

Септември - Ботев 1:1

Срещата по минути:
1 - Начало на мача
5 - В откриващите минути отборът, който играе по-добре е Септември.
6 - Хубаво подаване на Иван Стоянов към Гади, който бе в наказателното поле на гостите, но крилото не успя да овладее топката.
8 - Удар на Иван Тилев, който бе много слаб и Чворович улови.
10 - Първи удар и за Ботев. Той бе дело на Неделев, но защитник на Септември се намеси и го блокира.
15 - Хубаво центриране на футболист на Ботев, което намери Тодор Неделев, но ударът му с глава излезе в аут.
19 - Дузпа за Ботев! Ситуацията е спорна, а видеоповторенията само затвърдиха това.
20 -  ГОЛ! 1:0 за Ботев! Тодор Неделев открива резултата от бялата точка.
32 - Опасна ситуация пред вратата на Септември. Бризола намери Серкан в наказателното поле, но шутът на халфа бе твърде слаб.
33 - Минев навлезе в наказателното поле и центрира, но нямаше кой да засече на опразнената врата.
45- Край на първото полувреме.
____________________________

46 - Начало на второто полувреме.
53 -  ГОЛ! 1:1 Септември изравнява! Крис Гади засече хубаво центриране от десния фланг на Георги Стоичков, за да възстанови равенството.
66 - Опасно центриране на Фелипе Бризола, което Янко Георгиев излезе и улови.
74 - Много добро центриране от футболист на Ботев за Стивън Петков, който изпусна от много чиста позиция.
83 - Хубаво двойно подаване в наказателното поле на Септември, което завърши с удар в аут на Ндонгала, който бе в засада.
90+3 - Край на мача!
Резултат с изображениеСептември: 21.Янко Георгиев, 3.Патрик Весели, 6.Елтън Рейс, 15.Васил Добрев , 23.Иван Тилев, 25.Иван Стоянов  (46  20.Ишмаел Байду), 22.Георги Стоичков, 8.Борис Галчев (к) ( 86  18.Антони Иванов), 19.Крис Гади, 9.Мартин Тошев (68  25.Васил Калоянов), 14.Янко Сандански
Резерви: 1.Валентин Галев, 18.Антони Иванов, 25.Васил Калоянов, 20.Ишмаел Байду, 24.Богомил Дяков, 11.Владислав Романов, 5.Петър Генчев
Tреньор: Николай Митов

Резултат с изображениеБотев: 99.Иван Чворович, 2.Цветомир Панов, 18.Радослав Терзиев, 23.Йордан Минев, 70.Пламен Димов, 10.Серкан Юсеин, 17.Лъчезар Балтанов (к), 8.Тодор Неделев , 93.Густаво Зауербег (62  29.Дуде Ндонгала), 7.Фелипе Бризола (82  25.Крум Стоянов), 9.Фернандо Виана (59  20.Стивън Петков)
Резерви: 22. Даниел Кайзер, 5.Кристиан Димитров, 6.Алваро Юлияно, 24.Лазар Марин, 25.Крум Стоянов, 20.Стивън Петков, 29.Дуде Ндонгала
Tреньор: Николай Киров

София, "Васил Левски"
Съдия: Станислав Ставров

Легенда: гол , автогол , жълт картон  , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация