Локомотив (Пловдив) загуби от гостуващия Септември (София) с 0:2 на "Лаута" в среща от 31-ия кръг на Първа лига. Така столичани останаха лидери в група „Б” на втората осмица с аванс от вече 5 точки пред „смърфовете”.

В деветата минута Димо Бакалов бе изведен зад защитата на гостите, но Георги Стоичков блокира капитана на "смърфовете". Последваха скучни минути, за да се стигне до 23-ата, когато гостите поведоха след контраатака. Ишмаел Байду направи двойно подаване с Димитър Костадинов и се разписа за 0:1.

В 31-ата минута домакините направиха невероятен пропуск. Абделхаким Нур Буна получи топката от Анте Аралица на превъзходна позиция, но стреля неточно в аут. Минута преди края на първата част вратарят Илко Пиргов получи контузия и бе заменен принудително от Антони Милина.

След почивката „смърфовете” притиснаха съперника, който продължаваше да се отбранява умело и да разчита на контраатаки. В 60-ата минута Елтон спаси сигурен гол във вратата на гостите, изчиствайки топката на около два метра пред голлинията при удар на Веселин Марчев. Шест минути след това Димитър Велковски шутира от далечна дистанция, а вратарят Янко Георгиев се справи без проблеми.

В 73-ата минута Веселин Марчев пропусна и дузпа, отсъдена за контакт на Тилев с Бакалов. Янко Георгиев усети ъгъла, а след това спаси и добавката, при което получи контузия. Марчев влезе агресивно в тялото на вратаря и го настъпи.

Игор Банович направи нов пропус за домакините от близка дистанция в 77-ата минута, а четири минути след това „смърфовете” имаха претенции за дузпа, след като Димитър Костадинов изглежда докосна топката с ръка при шпагат, но не получиха нов наказателен удар.

След успеха си Септември в първи в групата с 41 точки, а Локо (Пд) остава втори с 36.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

Локомотив (Пловдив) - Септември (София) 0:2
0:1 Ишмаел Байду (23), 0:2 Димитър Костадинов (90+4)

Локомотив 1926<br />(Пловдив)ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 1.Илко Пиргов (4422.Антони Милина), 15.Везалов, 6.Стивън Езе (4610.Веселин Марчев), 5.Юрица Булят, 22.Архан Исуф (4739.Парвиз Умарбаев), 19.Димитър Велковски, 61.Елитон, 34.Игор Банович, 7.Димо Бакалов, 91.Абделхаким Нур Буна , 77.Анте Аралица
Резерви: 22.Антони Милина, 3.Мустафа Абдулахи, 29.Янко Ангелов, 10.Веселин Марчев, 9.Петър Главчев, 12.Филип Михалевич, 39.Парвиз Умарбаев
Треньор: Бруно Акрапович

Септември: 21.Янко Георгиев, 10.Асен Чандъров, 18.Виктор Луис Перейра Силва, 22.Георги Стоичков, 87.Димитър Костадинов , 6.Елтон, 7.Иван Тилев (90+316.Мартин Вълчинов), 19.Ишмаел Байду   (7819.Крис Гади), 7.Меледже Омнебес (628.Борис Галчев), 13.Мирослав Будинов, 5.Петър Генчев
Резерви: 1.Валентин Галев, 16.Мартин Вълчинов, 16.Васил Добрев, 8.Борис Галчев, 23.Станислав Маламов, 19.Крис Гади, 9.Мартин Тошев
Треньор: Николай Митов

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Никола Попов

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
15 - Активни действия и от двата тима, но без чисти положения пред двете врати.
17 - Стивън Езе от домакините се контузи и има вероятност да бъде заменен принудително, но засега остава на терена.
23 - ГОООЛ за Септември! При контраатака Ишмаел Байду направи двойно подаване с Димитър Костадинов и се разписа за 0:1.
31 - Невероятен пропуск на домакините, след като Абделхаким Нур Буна получи топката от Анте Аралица на превъзходна позиция, но стреля неточно в аут.
44 - Вратарят на домакините Илко Пиргов получи контузия и бе заменен принудително от Антони Милина.
45 - Край на първата част.
................................................
46 - Начало на второто полувреме.
55 - Анте Аралица се измъкна зад защитата на гостите и опита успоредно подаване, но нямаше друг футболист на "смърфовете", който да засече топката.
60 - Елтон спаси сигурен гол във вратата на гостите, изчиствайки топката на около два метра пред голлинията при удар на Веселин Марчев.
66 - Димитър Велковски шутира от далечна дистанция, а вратарят Янко Георгиев се справи без проблеми.
68 - Силен удар на Борис Галчев отдалеч и топката премина над вратата.
73 - Веселин Марчев пропусна дузпа, отсъдена за контакт на Тилев с Бакалов. Янко Георгиев усети ъгъла, а след това спаси и добавката, при което получи контузия. Марчев влезе агресивно в тялото на вратаря и го настъпи.
77 - Игор Банович направи нов пропус за домакините от близка дистанция.
81 - Домакините имаха претенции за дузпа, след като Димитър Костадинов изглежда докосна топката с ръка при шпагат.
90+4 - ГОООЛ за Септември! Вратарят на домакините Милина бе излязал напред в търсене на изравнителния гол и при последвалата контраатака Димитър Костадинов оформи крайния резултат след пас на Борис Галчев.
90+4 - Край на мача! Септември спечели с 2:0 на "Лаута" и дръпна с 5 точки пред Локо (Пд).

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация