Левски си го изкара на Верея за загубата от Лудогорец! "Сините" надделяха със 7:0 на своя стадион "Георги Аспарухов" пред около 10 000 зрители. Голмайсторът Станислав Костов се отчете с нови две попадения, а толкова реализира и Давиде Мариани. Нуно Рейш се отчете с дебютен гол при първия си мач като титуляр, а Хали Тиам и Холмар Ейолфсон също записаха имената си сред голмайсторите. Гостите пък завършиха мача с 10 души, след като Мачадзе извърши нарушение в собственото си наказателно поле и съдията го прати в края на първото полувреме под душовете.

Срещата се игра изцяло на една врата, а тима на Славиша Стоянович се забавляваше на терена. Играчите в синьо можеха да постигнат успех и с двуцифрен резултат, но веднъж гредата спаси гостите, един гол бе отменен, а на няколко пъти топката прелиташе опасно близо до вратата от чисти ситуации. Стражът на Верея Цинцарски също се намеси решително в няколко ситуации и предотврати сигурни голове.

Нуно Рейш се отчете с дебютно попадение още в 10-ата минута, когато Левски излезе напред в резултата. След изпълнение на корнер топката попадна в португалеца, който веднага стреля с левия крак и прати топката в ъгъла.

Станислав Костов отбеляза първото си попадение в срещата в 20-ата минута, а в 43-ата Давиде Мариани от дузпа направи 3:0. За наказателния удар Мачадзе събори Горанов и бе изгонен с директен червен картон.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Костов вкара своя втори гол в 49-ата минута, когато бе изведен от Мариани и с хубав удар по земя направи безпомощен Цинцарски. Мариани в 57-ата минута направи 5:0, след като Кабрал проби по крилото и го намери на точката на дузпата.

15-ина минути преди края на двубоя и Хали Тиам успя да реализира след заучено изпълнение на фаул.

В последната минута на редовното време Холмар Ейолфсон оформи крайното 7:0, след като реализира с глава след центиране от корнер.

Успехът прати Левски временно на върха в класирането. "Сините" са с 31 точки, но и с мач повече от Лудогорец, който има 29.

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

Левски - Верея 7:0
1:0 Нуно Рейш (10), 2:0 Станислав Костов (20), 3:0 Давиде Мариани (43-дузпа), 4:0 Станислав Костов (49), Давиде Мариани (57), 6:0 Хали Тиам (76), 7"0 Холмар Ейолфсон (90)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
7- Нуно Рейш стреля опасно над вратата от средна дистанция
10-  ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Нуно Рейш отбеляза за 1:0 за Левски след корнер и разбъркване пред вратата на Верея
20-
ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Цветкович центрира в наказателното поле на Верея, а там Костов засече топката и я прати в мрежата за 2:0!
27- Мариани се освободи добре и стреля технично, но топката прелетя над вратата
34- Мариани е изведен отлично леко по диагонал срещу Цинцарски, но ударът му бе право в стража на Верея
37- Обертан стреля по земя от дистанция, топката профуча покрай вратата
40- Станислав Костов бе изведен сам срещу Цинцарски, но стреля много лошо и топката мина над вратата
42- Дузпа за Левски и червен картон! Мачадзе задържа Иван Горанов в наказателното поле, а реферът посочи бялата точка за дузпа и изгони играча на Верея!
43- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Давиде Мариани бележи от бялата точка и прави резултата класически!
45- Край на първото полувреме!
_______________________________
46- Начало на второто полувреме
49- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Давиде Мариани намери Костов в наказателното поел,а  той се освободи и с второто си докосване прати топката покрай Цинцарски за 4:0!
57- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Кабрал проби по крилото и намери Мариани на точката на дузпата, а швейцарецът стреля веднага и направи резултата 5:0!
73- Отменен гол на Станислав Костов! Иванов стреля, Цинцарски изби право в краката на Костов, а топката влезе във вратата. Попадението обаче бе отменено
74- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Заучено положение при фаул на тъчлинията. Топката е пусната към Обертан в наказателното поле, който се завъртя и пусна на Тиам на точката на дузпата! Халфът веднага стреля и отбеляза!
76- Греда! Нашименто стреля перфектно от фаул, топката среща напречната греда
90- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Холмар Ейолфсон бележи с глава след центриране от корнер!
90+3- Край на мача!

ЛЕВСКИ: 21.Божидар Митрев, 4.Иван Горанов, 5.Холмар Ейолфсон, 28.Давид Яблонски, 19.Милош Цветкович, 22.Нуно Рейш, 23.Хали Тиам, 8.Давиде Мариани (60-20.Филипе Нашименто), 26.Жерсон Кабрал (72-99.Станислав Иванов), 32.Габриел Обертан (76-6.Ивайло Найденов), 29.Станислав Костов
Резерви: 1.Мартин Полачек, 3.Аймен Белаид, 6.Ивайло Найденов, 11.Антъни Белмонт, 20.Филипе Нашименто, 96.Луан Виана, 99.Станислав Иванов
Tреньор: Славиша Стоянович

Верея: 22.Богомил Цинцарски, 5.Томаш Косут, 15.Денис Василиев (54-33.Емил Йоргенсен​), 3.Теофилос Коуроупис, 4.Годердзи Мачадзе, 7.Симеон Мечев, 16.Билел Малек, 21.Здравко Запрянов, 77.Дино Мартинович (53-28.Ндомбоу Александер), 10.Антон Огнянов (86-32.Бедри Рюстемов), 11.Милан Вушорович
Резерви: 27.Георги Георгиев, 8.Денислав Станчев, 9.Станислав Маламов, 24.Сеидина Диара, 28.Ндомбоу Александер, 32.Бедри Рюстемов, 33.Емил Йоргенсен​
Треньор: Небойша Миличич

София, ст. "Георги Аспарухов"
Съдия:
Радослав Гидженов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия