Рефер, който работи като надзирател в централния софийски затвор, яде бой в мача от селската група на Дупница на стадиона в град Рила между местния Мусала и прекръстения това лято от Динамо отбор на Марек 1919, съобщава struma.bg. Близо 10 минути домакините разнасяха по терена арбитъра от Бобов дол Красимир Кирилов, преди полицаите да овладеят ситуацията и потърпевшият да успее да надуе свирката, за да прекрати срещата.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Екшънът се разигра четвърт час преди края на двубоя, когато главният съдия набързо изгони двама играчи на Мусала и гостите се възползваха да изравнят резултата 2:2, а с оглед на численото неравенство и оставащото време победата им изглеждаше вързана в кърпа.

По случая е образувано досъдебно производство. Очаква се регионалната футболна централа да присъди служебно 3:0 в полза на Марек 1919, който бе учреден преди година от бившия футболист от златното поколение на автентичния Марек Роман Караколев и сина му Георги.