Лудогорец загуби с минималното 0:1 от Стяуа в първи плейоф за влизане в групите на Шампионската лига. Българският първенец игра достойно на “Арена Национал” в Букурещ и дори може да съжалява, че не си тръгна минимум с равенство. През целия мач българският представител не направи грешка в защита или дефанзивен план, успя да неутрализира атаките на домакините и напълно заслужи равенството, но рухна в 88-ата минута. Тогава Чипчиу реализира единственото попадение. Владислав Стоянов спаси дузпа в 34-ата минута. Стражът усети ъгъла и изби топката след удара именно на Чипчиу. Реваншът е на 27 август на Националния стадион “Васил Левски”.

През първото полувреме Лудогорец игра прекрасно в тактически план, стоя добре подредено в защита и не даде почти никакви възможности за чисти голови положения за домакините. Стяуа владееше повече топката и опитваше повече атаки, но не стигаше до чисти позиции. В 4-ата минута Чипчиу стреля извън наказателното поле, но над вратата. Едва в 24-ата минута Марселиньо поде първа по-интересна атака за разградчани, но не успя да намери Михаил Александров в предни позиции. Прибирането на повече играчи в полето на Лудогорец остави изолиран Хамза, а Марселиньо бе перфектно пазен от противниковите състезатели. Михаил Александров като че ли се позагуби по десния фланг, Лудогорец атакуваше в редките си случаи отляво чрез Мисиджан. В 33-ата минута Минев събори най-добрия в състава на Стяуа Сънмартеан в наказателното поле и съдията Феликс Брих посочи бялата точка. Чипчиу застана зад топката, би в долния десен ъгъл, но Владислав Стоянов отрази удара. След пропуска домакините понатиснаха още малко, но Лудогорец удържа. В добавеното време Владислав Стоянов изби още един силен и опасен удар на останалия сам срещу него вляво в наказателното поле Чипчиу.

Още в първите минути на второто полувреме Михаил Александров уцели десния страничен стълб зад Арлаускис. Мисиджан центрира и крилото от воле шутира, но право до вратаря, който бе застанал до гредата. В 68-ата минута след изпълнение на корнер Марселиньо игра с глава и прати топката опасно над вратата. В следващите няколко минути домакините се изнервиха и в един момент започнаха да се карат помежду си заради провалена атака. В 80-ата минута Йордан Минев направи прекрасен шпагат миг преди Чипчиу да нанесе удар, останал на добра позиция вдясно в наказателното поле на Лудогорец. В 88-ата минута защитата на Лудогорец рухна и Стяуа поведе с 1:0. След грешка в отбрана Чипчиу получи топката отдясно, финтира Терзиев и реализира за крайното 1:0 в полза на домакините.

Стяуа започна със схема 4-2-3-1
В защита действаха Ръпа, Шукала, Фернандо Варела и Латовлевич. Пред тях играха Бреевелд и Препелица. Тримата офанзивни полузащитници бяха Адриан Попа, Сънмартеан и Статчу, а напред в атака започна Чипчиу. Сънмартеан, който играеше като втори нападател, бе най-опасното оръжие на “стелистите”. Гълка увеличи нападателната мощ и вкара голмайстора Кешеру на мястото на Станчу и така Стяуа заигра с почти трима нападатели – Кешеру, Чипчиу и Сънмартеан. И това обаче не промени почти нищо и не помогна на домакините.

Лудогорец започна със схема 4-2-3-1
Нямаше изненада в защитата – Кайсара, Моци, Терзиев и Минев. В средата на терена започнаха Светослав Дяков и Христо Златински, пред тях по крилата Михаил Александров и Мисиджан, а един зад друг в атака Марселиньо и Юнес Хамза. Целият отбор заслужава отлична оценка за перфектното си подреждане и за това, че не допусна нито една по-сериозна грешка в дефанзивен план. Едва в края на двубоя при първата по-сериозна грешка Чипчиу успя да реализира победното попадение.