Нефтохимик и Загорец (Нова Загора) завършиха 1:1 в контролна среща – част от подготовката на двата тима преди старта на новото първенство в Югоизточната Трета лига. Приятелският двубой се игра на стадион "Българово". Първата част премина без много интересни моменти и пред двете врати и до почивката резултатът не беше открит.

Загорец поведе, след контраатака, в 50-ата минута. След още 15 минути игра домакините изравниха. Деян Христов се разписа от дузпа, след като Даниел Стаматов бе спънат в наказателното поле.

По всяка вероятност Нефтохимик ще има нова контролна среща след няколко дни, съперникът все още се уточнява.

Съставът на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Станислав Жеков, Цветан Чахов (‚46 Даниел Андреев), Йолиян Милков (‚46 Стойко Иванов), Мариян Димитров (‚46 Стоян Калев), Стивън Славков (‚46 Живко Илиев), Цветан Филипов ('46 Михаил Георгиев), Цветомир Цонков (‚60 Даниел Стаматов), Кристиян Парашкевов (‚46 Мирослав Радев), Даниел Стоянов (‚ 60 Живко Комелов), Деян Христов