Локомотив (Пловдив) разби Септември (София) с 4:0 на "Лаута" в първи полуфинал за Купата на България очаква протоколен реванш в столицата. Димитър Илиев (14-дузпа), Стивън Езе (19), Момчил Цветанов (27) и Игор Банович (87) вкараха головете за убедителния успех на "смърфовете". Преди първия съдийски сигнал имаше минута мълчание в памет на починалите легенди Александър Костов и Йордан Андреев

Домакините поведоха още в 14-ата минута с гол на Димитър Илиев от дузпа, която сам си изработи, след като е фаулиран от Фабиано Алвеш. Пет минути след това Стивън Езе се разписа с глава отблизо след центриране отляво и удвои аванса на „смърфовете“.

В 27-ата минута пък Момчил Цветанов направи разликата класическа, а до края на първата част гостите имаха само едно положение за намаляване на резултата, но след удар на Асен Чандъров топката профуча покрай вратата на Мартин Луков.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Десетина минути след почивката Луков спаси удар на Асен Чандъров с глава след центриране на Галчев от пряк свободен удар, а четири минути след това столичани имаха претенции за дузпа. Суад Сахити задържа топката отдясно и опита центриране, което срещна ръката на Игор Банович, но съдията Станислав Тодоров прецени, че дистанцията между двамата играчи е прекалено малка и не посочи бялата точка.

„Смърфовете“ очевадно намалиха оборотите, но въпреки това реализираха и четвърти гол в 87-ата минута, когато Игор Банович направи самостоятелен пробив и оформи крайния резултат.

Реваншът на Националния стадион "Васил Левски" ще бъде на 23 април (вторник) от 19:00 часа.

Локомотив (Пловдив) - Септември (София) 4:0
1:0 Димитър Илиев (14-дузпа), 2:0 Стивън Езе (19), 3:0 Момчил Цветанов (27), 4:0 Игор Банович (87)

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

КУПА НА БЪЛГАРИЯ - СЕЗОН 2018/2019

Мачът по минути с БЛИЦ СПОРТ:
1 - Начало на двубоя.
9 -  Първи жълт картон в мача. Получава го Янко Ангелов, който фаулира Дарко Глишич.
13 -  ДУЗПА за Локомотив! Димитър Илиев пада в наказателното поле на гостите, след като бе фаулиран от Фабиано Алвеш. Станислав Тодоров посочва бялата точка.
14 -  ГОООЛ! Димитър Илиев бележи хладнокръвно и домакините повеждат в резултата - 1:0! Капитанът на "смърфовете" реализира в обратния ъгъл на безпомощния Валентин Галев.
16 -  Пропуск на Анте Аралица от отлична позиция. Нападателят на Локомотив стреля над вратата на столичани.
19 -  ГОООЛ! Стивън Езе се разписа с глава отблизо след центриране отляво - 2:0.
27 -
 ГОООЛ! Локомотив (Пловдив) със сериозна крачка към финала, повежда с 3:0 след гол на Момчил Цветанов!
32 -  Халфът на домакините Янко Ангелов пропусна отличен шанс.
33 - Валентин Галев изби с крак удар на Момчил Цветанов.
45+1 - Изстрел на Асен Чандъров, топката профуча покрай вратата на Мартин Луков.
45+1 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме!
55 -  Вратарят на домакините Мартин Луков спаси удар на Асен Чандъров с глава след центриране на Галчев от пряк свободен удар.
59 -  Септември имаше претенции за дузпа. Суад Сахити задържа топката отдясно и опита центриране, което срещна ръката на Игор Банович, но съдията Станислав Тодоров прецени, че дистанцията между двамата играчи е прекалено малка и не посочи бялата точка.
76 - Далечен и неточен удар на Борис Галчев от гостите.
79 -  Стивън Езе получи медицинска помощ след борба за висока топка и лошо приземяване.
87 - Ален Ожболт падна в наказателното поле на гостите, но не получи дузпа.
87 -  ГОООЛ! Момчил Цветанов открадна топката в средата на терена и подаде към Игор Банович, който направи страхотен самостоятелен пробив и реализира за 4:0.
90+2 - Валентин Галев отрази удари последователно на Ожболт и Димитър Илиев.

Локомотив (Пловдив): 71.Мартин Луков, 15.Димитър Везалов, 6.Стивън Езе , 20.Милош Петрович , 91.Абделхаким Буна, 34.Игор Банович, 29.Янко Ангелов (7310.Парвиз Умарбаев), 7.Момчил Цветанов , 13.Един Бахтич (6812.Ален Ожболт), 14.Димитър Илиев , 77.Анте Аралица (8515.Асен Георгиев)
Треньор: Бруно Акрапович

Септември (София): 1.Валентин Галев, 22.Георги Стоичков, 23.Александър Дюлгеров, 6.Aлександру Бенга, 19.Дарко Глишич (8415.Владимир Николов), 26.Фабиано Алвеш, 10.Асен Чандъров, 24.Суад Сахити (7518.Матео Стаматов), 8.Борис Галчев, 13.Здравко Димитров, 9.Илия Димитров (6520.Кристофър Масамба)
Tреньор: Христо Арангелов

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия