Съдийска бригада от Унгария, начело с главния рефер Тамаш Богнар, ще ръководи европейската квалификация между Чехия и България на 7 юни в Прага. Негови асистенти ще бъдат Балаз Бужаш и Петер Кобор, а четвърти арбитър ще е Ищван Вад.

За делегат на УЕФА бе определен Йохан Йохквист от Швеция.

Двубоят ще започне с минута мълчание в памет на трагично загиналия футболист на домакините Йозеф Шурал, като играчите на двата отбора ще носят черни ленти на ръкавите си по време на срещата.

Проверка на БЛИЦ СПОРТ установи, че Богнар и друг път е свирил на националния ни отбор. В края на март миналата година унгарецът беше главен рефер на контролата на "лъвовете" срещу водения тогава от Станимир Стоилов тим на Казахстан. Селекцията на Петър Хубчев спечели с 2:1 след голове на Ивелин Попов от дузпа в 23-ата минута и на Николай Бодуров в 94-ата.

През 2015-а пък Богнар ръководи победата на България с 2:0 над Азербайджан от европейските квалификации. Треньор тогава беше Ивайло Петев, а попаденията вкараха Михаил Александров и Димитър Рангелов.