След като привидно диктуваше събитията на терена през първото полувреме, Левски изпусна уникален шанс да поведе в резултата, когато в 30-ата минута любимецът на всички сини привърженици Георги Иванов – Гонзо пропиля отсъдената за нарушение срещу Георги Христов дузпа. След почивката събитията напомниха на случилото се преди година срещу финландския Тампере Юнайтед, който тогава отстрани “сините” след две победи още във втория предварителен кръг на Шампионската лига. Тогава Левски дори изгуби шанс да участва и в надпреварата за Купата на УЕФА. Единственото и победно попадение в мача за БАТЕ Борисов отбеляза Ржевский в 60-ата минута, когато надскочи цялата отбрана на Левски и с глава не остави никакви шансове на вратаря Георги Петков. До края на мача българският тим не успя да се отърси от шока след получения гол. Възпитаниците на Велислав Вуцов не успяха да дадат подходящ отговор, който обаче може би е запазен за реванша в Беларус на стадиона в град Борисов. След мача Вили Вуцов бе силно освиркан от синята агитка, която не спираше да скандира “Оставка” и  “Мъри Стоилов завинаги в Левски”. Загубата на Левски от БАТЕ Борисов е девета поредна в европейските клубни турнири, пропуснатата дузпа от Гонзо е трета поредна. От всичките 9 поредни загуби Левски е отбелязал един единствен гол, дело на Мариян Огнянов срещу Челси.

Ето и събитията в срещата минута по-минута:

В 3-ата минута Живко Миланов центрира отдясно, Кръстовчев се извисява на задната греда, но ударът му мина на сантиметри покрай гредата.

В 8-ата минута Георги Христов проби хубаво в наказателното поле, излъга няколко защитници, но стреля право в ръцете на вратаря.

В 16-ата минута Миро Иванов стреля отдалеч, Верьомко изби, но Живко Миланов се подхлъзна и не успя да стигне до топката

В 22-ата минута Георги Христов падна в наказателното поле и искаше дузпа, но съдията му даде жълт картон за симулация

В 29-ата минута вратарят на БАТЕ Борисов събори Георги Христов и съдията даде дузпа за Левски

В 30-ата минута Гонзо пропусна дузпа, след вратарят улови удара му в долния ляв ъгъл!!!

В 37-ата минута - гостите правят първата си по-смислена атака, но в последния момент Живко Миланов пресича пас към футболист на БАТЕ в наказателното поле.

45-ата минута - край на първото полувреме при резултат 0:0./БЛИЦ

В 50-ата минута Николай Димитров проби отляво центрира но стражът на гостите Веременко се протегна и улови топката

В 54-ата минута Георги Христов излезе очи в очи срещу Веременко, но пропусна да отбележи чист гол за "сините"

В 60-ата минута гостите от БАТЕ Борисов изненадващо поведоха с 1:0 след гол на Ржевски, който при един корнер отдясно на Георги Петков се извиси над синята защита и насочи много добре коженото кълбо в мрежата на Левски. Петков се опита със сетни сили да избие коварния удар, но успя само да прати топката в гредата, преди тя окончателно да навести вратата на българския вицешампион

В 66-ата минута Николай Димитров отправи удар от границата на наказателното поле, но той бе спасен от вратаря Веременко

В 71-ата минута отново Ники Димитров елегантно финтира десния бранител на гостите, след което центира, но Зе Соареш не отигра добре топката и атаката на "сините" пропадна пропадна

В 76-ата минута Живко Миланов направи пропуск с глава след центриране от корнер

В 80-ата минута Жеан Карлос пропусна с глава исто положение отблизо

В 83-ата минута Живко Миланов отправи страхотен шут от границата на наказателното поле, но вратарят на БАТЕ изби в корнер

В 88-ата минута феновете на Левски започнаха да скандират срещу Вили Вуцов и Тодор Батков и да викат за Мъри

В 94-ата минута бе даден краят на мача, 9-ти пореден резил на “сините” в Европа.

Левски – БАТЕ Борисов 0:1

0:1 Ржевски (60-а  минута)

Левски: Георги Петков, Живко Миланов, Юсуф Рабе, Давид Бистрон, Лусио Вагнер, Мирослав Иванов, Георги Иванов, Рашид Тиберканин, Николай Димитров, Георги Христов, Еньо Кръстовчев

БАТЕ Борисов: Верьонко, Лихтарович, Юриевич, Кагуш, Кривец, Ржевски, Тасевич, Близнюк, Сиваков, Казанцев, Радионов. /БЛИЦ