Юношеският национален отбор на България до 18 години записа втори пореден добър мач срещу връстниците си от Украйна. След като преди два дни възпитаниците на Ангел Стойков спечелиха проверката с категоричното 3:0, днес младите „лъвчета“ постигнаха нов успех, този път с 1:0.

Българският селекционер заложи на почти изцяло променен състав, но въпреки това футболистите му контролираха събитията на терена на стадион „Струма“ в Симитли. През първата част България U18 не успя да преодолее вратаря на гостите Валентин Моргун, но след почивката нашите увеличиха натиска. До 65-ата минута тимът ни пропусна три чисти положения, открили се пред Денислав Ангелов, Ияд Хамуд и Мартин Петков, като изстрела на последния срещна гредата на вратата на гостите. Логичното се случи в 80-ата минута, когато отново Петков преодоля стража на гостите след самостоятелен пробив и донесе победата на „лъвовете“.

Украйна все пак можеше да изравни в 84-ата минута, когато получи дузпа за нарушение на Светослав Вуцов. Единият от синовете на Вили Вуцов, който е футболист на Септември (София), прояви блестящ рефлекс и спаси изстрела от бялата точка.

Съставът на България: 12. Светослав Вуцов, 2. Даниел Стоянов, 4. Томислав Папазов, 6. Йоан Бауренски, 13. Кольо Станев, 14. Филип Кръстев, 10. Владимир Николов, 17. Юмит Мустафа, 20. Ивайло Иванов, 21. Денислав Ангелов, 22. Патрик-Габриел Галчев
(през втората част в игра се появиха: 5. Димитър Балинов, 7. Ияд Хамуд, 8. Александър Тодоров, 9. Мартин Петков, 11. Димитър Тонев, 16. Димитър Пройчев, 19. Филип Колев)