Пълна каша забъркаха длъжностните лица на двубоя за Купата на България между Локомотив София и Верея.

Втородивизионните "железничари" победиха елитния си съперник с 2:1 и вече са на 1/8-финал в турнира. През миналата година, на същия етап, локомотивци изхвърлиха от Купата и друг елитен отбор – ЦСКА, пак със същия резултат.

Иво Иванов откри за Локомотив във 2-ата минута, но Еркебулан Нургалиев изравни в 35-ата. Победното попадение вкара Николай Цветков в 79-ата от дузпа, а малко след това гостите от Стара Загора останаха с двама души по-малко заради червени картони на Илия Мунин в 79-ата и Елиаш в 87-ата.

Минути по-късно обаче Верея всъщност заигра не с двама, а с трима по-малко заради поява на играч на Локомотив на терена, без да има напуснал състезател. "Червено-черните" извършиха смяна, но Том не излезе навреме и остана на игрището, а съдиите не забелязаха. Съотношението 12 срещу 9 се запази няколко минути, когато реферът Георги Кабаков и колегите му най-сетне се усетиха и отстраниха 12-ия играч на Локо.