С гол в 94-ата минута Пирин победи Черно море насред Варна в първи мач от 17 кръг на Първа професионална лига. Двубоят бе изключително скучен, но Конър Хендерсън с първия си гол в родното първенство донесе успеха на "орлетата". Така Пирин постигна историческа първа победа в елита като гост над "моряците".

Двубоят бе изключително слаб и през цялата първа част имаше само един удар, който мина много далеч от очертанията на вратата на Пирин.

През вторите 45 минути "моряците" доминираха и създадоха няколко полжения. Георги Илиев на два пъти опита своя късмет, но веднъж Макенджиев изби, а веднъж Стилиян николов изчисти топката от голлинията. Третото положение се откри пред Зехиров, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Срещата вървеше към логично нулево равенство, но в 93-ата минута Пирин получи право да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Хендерсън, който от 23-4 метра прати топката в горната греда, а от там тя влезе в мрежата зад Дюлгеров и победата бе за тима на Милен Радуканов.

Черно море пропусна своя шанс да влезе в първата шестица и заема седмото място с 24 точки. Пирин (Благоевград) пък е на 11-ата позиция с 16 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Черно море - Пирин 0:1
0:1 Конър Хендерсън (90+3)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
15- Принудителна смяна в тима на Черно море. Стефан Станчев заменя контузения Старокин
45- Без абсолютно нито едно положение пред двете врати през първото положение
45+1- Край на първото полувреме
____________________________
46- Начало на второто полувреме
52- Антон Огнянов стреля по диагонала, но Макенджиев плонжира и избива в корнер
60- Георги Илиев стреля от прекрасна позиция, но Стилиян Николов успява да изчисти на сантиметри от голлинията
62- Георги Илиев овладява в наказателното поле и пробва удар, но топката мина покрай десния стълб
72- Атанас Зехиров финтира Сандев в наказателното поле и стреля по диагонала, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата
90- 3 минути продължение
90+3- ГОЛ ЗА ПИРИН! Конър Хендерсън изпълни перфектно пряк свободен удар, топката се удари в напречната греда и влезе във вратата!
90+3- Край на мача!

Резултат с изображениеЧЕРНО МОРЕ: 25.Иван Дюлгеров, 6.Александър Цветков, 11.Амаду Сукуна, 15.Александър Александров, 18.Атанас Зехиров (88-9.Мартин Минчев), 21.Георги Илиев, 22.Мариян Огнянов, 23.Илиас Хасани, 66.Орлин Старокин (15-5.Стефан Станчев), 73.Ондрей Сукуп, 81.Антон Огнянов (78-97.Николай Минков)
Резерви: 26.Иван Дичевски, 37.Ертан Томбак, 19.Илия Миланов, 5.Стефан Станчев, 9.Мартин Минчев, 97.Николай Минков, 8.Емил Янчев
Треньор: Емануел Луканов

ПИРИН: 22.Благой Макенджиев, 27.Костадин Ничев, 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 18.Юлиян Попев, 24.Антон Костадинов, 44.Конър Хендерсън, 6.Тодор Паланков (76-17.Марио Топузов), 30.Тодор Траянов, 99.Радослав Кирилов, 15.Димитър Благов (90+2-26.Любомир Цолев)
Резерви: 12.Красимир Костов, 17.Марио Топузов, 2.Димитър Митев, 25.Методий Стефанов, 28.Ивайло Михайлов, 19.Станислав Костов, 26.Любомир Цолев
Треньор: Милен Радуканов

Варна, ст. "Тича"
Съдия:
Неделчо Гаджалов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация