Двубоят между Локомотив (Пловдив) и Верея (1:1) е поредният от сезон 2017/18, който е съпътстван от спорни съдийски решения.

В 65-ата минута, при резултат 0:1 в полза на гостите, Георги Андонов овладя топката, като си помогна с горната част на рамото, свали и стреля мощно от десетина метра и прати топката в мрежата - 0:2 за Верея.

Главният рефер Ангел Баялцалиев първо даде гол, след това обаче съдията зад вратата сигнализира, че според него е имало игра с ръка, и попадението не бе зачетено.

В 87-ата минута се стигна до втората дискусионна ситуация в мача. Исмаил Иса се строполи в наказателното поле след съприкосновение с Пламен Николов. Остана съмнение за задържане с ръка от страна на футболиста на "смърфовете", но главният рефер Ангел Баялцалиев реши да остави играта да продължи.