Аутсайдерът в Първа лига Вeрея загуби от третодивизионния Загорец с 0:1 в контролна среща, която се игра на стадиона в Нова Загора. Първото полувреме премина равностойно и завърши 0:0. След почивката Загорец отбеляза единственото попадение в мача и стигна до победата срещу тима от елита. След изпълнение на корнер защитникът на домакините Добромир Димитров засече топката в мрежата на гостите от Стара Загора.

За Верея това беше втора загуба от два мача до момента под ръководството на новия треньор Oлександър Севидов.

Третата си проверка тимът ще изиграе в неделя (3 февруари) срещу тима от Югоизточната Трета лига Хасково. Спарингът ще се проведе на стадиона в село Ягода.

Съставът на Верея: Кристиян Кръстев, Иван Гайтанджийски, Дмитрий Иванов, Годердзи Мачадзе, Теофолис Коуроупис, Нтоиа Жесу, Бранислав Ковачевич, Алонсо Санчес, Андрей Ковальов, Денислав Станчев, Станимир Димитров (Женя Доброволски, Петър Главчев, Шота Арвеладзе, Стелиян Тенев, Стелиян Колев, Едуин Малоун, Алкисон Тимоти)