ЦСКА победи Левски на "Герена" с 3:0 и в сблъсъка от набор 2001/2002, в мач от VII кръг на Зоналната група.

По-рано днес същият резултат бе регистриран в дербито при състезателите, родени през 2004-а година.

ЦСКА откри резултата след 17 минути игра, когато Асен Дончев се разписа след изстрел от дъгата на наказателното поле. Три по-късно момчетата на Сашо Борисов удвоиха преднината си след гол на Христо Панчев.

В последните минути на първото полувреме играч на "сините" беше изгонен за нарушение срещу Асен Дончев. През втората част "армейците" оформиха класиката, след като в 59-та минута точен беше Митко Митков.

ЦСКА е лидер в първенството с 19 точки след 6 победи и 1 равенство. В следващия кръг тимът ни гостува на Барокко. Двубоят е насрочен за 22 октомври (неделя) от 11:30 часа, отбелязва официалният сайт на "армейците".