Футболистите на Пирин (Благоевград) зарадваха феновете си с впечатляваща победа - 5:0 над Локомотив (Пловдив) в срещата от осмия кръг на Първа лига. За тима на Милен Радуканов това е втори успех в първенството. Над всички в двубоя бяха Станислав Костов и Анди Реня. Първият реализира два гола и се отчете с асистенция, докато албанецът също се разписа и на два пъти даде голови пасове.

Във вратата на Мори Диао бяха точни още Аймен Суда и резервата Петър Христов. Младокът влезе на смяна в края на мача и успя да реализира след само няколко секунди на терена.

За "орлетата" участие не взе Даниел Младенов, който беше отстранен от отбора заради конфликт с Милен Радуканов. Опитният играч обаче беше на стадион "Христо Ботев" и изгледа двубоя от трибуните.

Още до почивката домакините решиха спора. В 6-ата минута Реня проби по дясното крило и подаде към точката на дузпата за бившия играч на Ботев Станислав Костов, който с удар по земя реализира в долния десен ъгъл на Мори Диао - 1:0. В 9-ата албанецът удвои. Анди Реня получи пас от Аймен Суда и с неспасяем удар наказа стража на "смърфовете" за 2:0.

Негативният развой накара Воин Войнов да потърси промяна, изваждайки  Димитър Велковски и пускайки в игра Георги Пашов. Замененият реагира гневно и изрита бутилките с вода пред резервната скамейка на Локомотив.

В 28-ата Пламен Крумов удари греда, а до почивката Пирин стигна до нов гол. Вкара го Станислав Костов в 42-ата минута, като и този път Реня му асистира.

След почивката темпото значително спадна, като "орлетата" продължиха да контролират играта. В 71-ата минута Суда вкара след асистенция на Костов, но при попадението имаше засада, която бе подмината.

Точен за крайното 5:0 беше резервата Петър Христов, който отбеляза само няколко секунди след появата си на терена. Младокът получи топката около точката на дузпата, за момент се засуети, но защитата на гостите изобщо не му противодейства, което му позволи да се нагласи за удар и да опъне мрежата зад Мори Диао.

След изразителния успех Пирин събра 9 точки и е на деветото място във временното класиране. Локомотив (Пловдив) е седми с 11 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма
Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

ПИРИН - ЛОКОМОТИВ (Пловдив) 5:0
1:0 Станислав Костов (6), 2:0 Анди Реня (9), 3:0 Станислав Костов (42), 4:0 Аймен Суда (71), 5:0 Петър Христов (88)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
1  Анди Реня проби напредна отдясно и подаде към Станислав Костов, който стреля, топката рикошира в крака на Пламен Крумов, а после се отби в лявата му ръка. "Орлетата" поискаха дузпа, но съдия Станислав Ставров не отсъди такава.
6  ГОООЛ! 1:0 за Пирин! Реня отново направи отличен пробив по дясното крило и подаде към точката на дузпата за Станислав Костов, който с удар по земя реализира в долния десен ъгъл на Мори Диао.
*
За Костов това е 150-ти мач в родния елит.
9  ГООООЛ! Анди Реня удвоява преднината на домакините - 2:0! Албанецът получи пас от Аймен Суда и с неспасяем удар наказа стража на "смърфовете".
13  Воин Войнов търси промяна, изваждайки Димитър Велковски. В игра се появява Георги Пашов. При смяната си Велковски реагира гневно и изрита бутилките с вода пред резервната скамейка на гостите.
28 ГРЕДА! "Смърфовете" за малко да отбележат, напречната греда спасява Пирин след удар на Пламен Крумов.
42  ГОООЛ! 3:0 за Пирин, отново Костов е точен! Анди Реня отдясно центрира в наказателното поле, Мори Диао опита да изчисти, но топката попадна в Костов, който отбеляза второто си попадение в мача.
45 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
47  ГРЕДА! Радослав Кирилов за малко да изненада Мори Диао. Вратарят на гостите беше излязал встрани от вратата си, крилото на Пирин реши да го прехвърля отдалеч, но топката кацна на напречната греда.
71
 ГОООЛ! Аймен Суда прави 4:0! Станислав Костов му асистира. Суда преодоля Мори Диао с удар отблизо, но при попадението му имаше засада, която не бе макирана от страничния съдия Даниел Ников.
87  Младокът Петър Христов заменя Суда.
88  ГООООЛ! 5:0 за Пирин! Петър Христов бележи след само няколко секунди на терена. Той получи топката около точката на дузпата, за момент се засуети, но защитата на гостите изобщо не му противодейства, което му позволи да се нагласи за удар и да опъне мрежата зад Мори Диао.
90 - Добавеното време е 2 минути.
90+2 - Край на мача. Пирин размаза Локомотив (Пловдив) с 5:0.

Резултат с изображение
ПИРИН: 22.Благой Макенджиев, 18.Юлиан Попев (89  26.Любомир Цолев), 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 21.Александър Башлиев, 24.Антон Костадинов, 15.Димитър Благов, 9.Радослав Кирилов (78  30.Тодор Траянов), 7.Анди Реня , 10.Аймен Суда   (87  29.Петър Христов ), 19.Станислав Костов
Резерви: 76.Красимир Костов, 17.Марио Топузов, 30.Тодор Паланков, 30.Тодор Траянов, 29.Петър Христов, 27.Костадин Ничев, 26.Любомир Цолев
Треньор: Милен Радуканов

ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 40.Мори Диао, 71.Пламен Крумов, 22.Пламен Николов, 15.Асен Георгиев, 10.Веселин Марчев (64  29.Янко Ангелов), 17.Ванчо Траянов, 7.Димо Бакалов, 19.Димитър Велковски (13  6.Георги Пашов), 39.Парвиз Умарбаев, 77.Дино Мартинович, 9.Дани Кики (54  13.Симеон Райков )
Резерви: 1.Илко Пиргов, 6.Георги Пашов, 44.Ивайло Марков, 20.Пауло Серджо, 29.Янко Ангелов, 13.Симеон Райков, 22.Архан Исуф
Треньор: Воин Войнов

Благоевград, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Станислав Ставров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация