Ботев (Враца) загуби от Берое с 1:3 в зрелищен първи мач от новия сезон на ebfet Лига. Двата тима откриха шампионата със страхотно голово шоу на стадион “Христо Ботев”.

В самото начало съперниците си размениха по едно опасно положение. Първо гостите бяха близо до откриване, но Андреас Васев блокира удар на Педро Еуженио от чиста позиция, а след това удар на Валери Домовчийски бе избит от Душан Перниш.

В 12-ата минута Берое поведе, след като Александър Василев получи топката отляво и върна към наказателното поле, а непокритият португалец Педро Еуженио с прецизен удар откри резултата за 0:1. Осем минути след това гостите можеха да удвоят аванса си, но Иван Бандаловски нацели гредата след удар с глава при центриране от корнер. Малко по-късно ситуацията се повтори, но този път Бандата нацели страничния стълб след удар с крак.

Домакините можеха да изравнят в 35-ата минута. Христо Златински изведе по отличен начин Петър Атанасов сам срещу вратаря, но Перниш блокира удара.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След почивката заралии успяха да увеличат преднината си в 69-ата минута, когато Рубен Бригидо напредна към полето на Ботев и с удар от границата на наказателното поле простреля Красимир Костов за 0:2.

Осем минути по-късно Ботев върна едно попадение. След изпълнение на корнер резервата Будинов игра с топката и след рикошет кълбото влетя във вратата за 1:2.

Домакините опираха натиск в търсене на изравнителен гол, но в 88-ата минута Берое подпечата успеха си с ново попадение. Новото попълнение Зоран Йосипович и Милен Желев комбинираха, а вторият от тях с техничен удар оформи крайното 1:3.

Така Берое стартира новия сезон с три точки, а Ботев (Враца) ще търси първи точки в следващите си срещи.