Септември (София) загуби у дома от Ботев (Враца) с 1:2 в последния мач от четвъртия кръг на Първа лига. Това бе първа победа за новака този сезон в елита след три поражения на старта.

Още в 5-ата минута гостите поведоха с куриозен автогол. При центриране отдясно защитникът на домакините Георги Стоичков се опита да изчисти топката с глава, но я прати във вратата за 0:1. На поне 2-3 метра зад гърба му бе Валери Домовчийски. Пет минути по-късно домакините можеха да отвърнат на удара, но Борис Галчев шутира от пряк свободен удар от около 30 метра в аут. Последваха два неточни удара на Спас Георгиев от Ботев (Враца).

В 25-ата минута Здравко Димитров центрира и Мирослав Будинов от Септември игра с глава, но топката срещна гредата, а при добавката Асен Чандъров не намери целта. Осем минути след това Будинов вкара топката във вратата на гостите, но бе в положение на засада и попадението не бе признато. До края на първата част целта не намериха Борис Галчев от домакините и Емил Стоев от гостите. Даниел Гаджев пък бе заменен принудително от Ивайло Михайлов и по-късно закаран в болница заради тежка травма.

След почивката Крис Гади на три пъти пропусна да изравни за домакините, а веднъж и Венци Керчев му попречи да отиграе топката, оставяйки съмнение за задържане в наказателното поле.

Така се стигна до 75-ата минута, когато Ивайло Михайлов намери Емил Стоев, който подаде към Петър Атанасов на точката на дузпата и последният с премерен удар прати топката покрай плонжа на вратаря за 0:2.

В добавеното време вратарят Красимир Костов фаулира Александру Бенга в наказателното поле, а Борис Галчев (90+2) реализира отсъдената дузпа и оформи крайното 1:2.

След първия си успех за сезона Ботев (Враца) се отлепи от дъното и вече е предпоследен с 3 точки, оставяйки зад себе си само Верея с една точка. Септември е девети с 4 точки.

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018

Първа лига - сезон 2018/2019

Септември (София) - Ботев (Враца) 1:2
0:1 Георги Стоичков (5-автогол), 0:2 Петър Атанасов (75), 1:2 Борис Галчев (90+2)

Септември (София): 1.Валентин Галев, 24.Александър Георгиев, 22.Фабиано Алвеш, 17.Васил Добрев (7718.Владимир Николов), 14.Здравко Димитров, 22.Георги Стоичков , 6.Александру Бенга, 8.Борис Галчев , 10.Асен Чандъров (737.Иван Тилев), 19.Крис Гади, 13.Мирослав Будинов (4619.Ишмаел Байду)
Резерви: 21.Янко Георгиев, 18.Владимир Николов, 25.Иван Стоянов, 7.Георги Русев, 87.Димитър Костадинов, 19.Ишмаел Байду, 7.Иван Тилев
Треньор: Николай Митов

Ботев (Враца): 33.Красимир Костов, 37.Венцислав Керчев , 71.Емил Стоев (877.Георги Вълчев), 88.Йордан Апостолов, 6.Даниел Гаджев (4319.Ивайло Михайлов), 58.Атанас Фиданин, 11.Андреас Васев, 26.Мариян Иванов, 10.Петър Атанасов  , 30.Валери Домовчийски (90+322.Михаил Милчев), 17.Спас Георгиев
Резерви: 21.Искандар Джалилов, 1.Христо Митов, 22.Михаил Милчев, 20.Костадин Гаджалов, 19.Ивайло Михайлов, 7.Георги Вълчев, 14.Даниел Генов
Треньор: Сашо Ангелов

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Никола Попов

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
5 - ГОООЛ за Ботев (Враца)! При центриране отдясно защитникът на домакините Георги Стоичков си вкара куриозен автогол с глава в опит да изчисти топката. Далеч зад гърба му бе Валери Домовчийски.
8 - Асен Чандъров проби в наказателното поле на Ботев, но се засуети и изгуби топката.
10 - Борис Галчев шутира от пряк свободен удар от около 30 метра, топката рикошира в защитник и излезе в аут.
16 - Центриране на Йордан Апостолов от гостите към далечната греда, а Спас Георгиев не успя да засече добре топката и я прати в аут.
21 - Спас Георгиев шутира от средна дистанция и топката премина малко над вратата.
25 - ГРЕДА за Септември! Здравко Димитров центрира и Мирослав Будинов игра с глава, но топката срещна гредата, а при добавката Асен Чандъров не намери целта.
27 - Далечен удар на Валери Домовчийски от гостите и топката премина над вратата.
33 - Мирослав Будинов вкара топката във вратата на гостите, но е бил в положение на засада и попадението не бе признато.
35 - Борис Галчев шутира от пряк свободен удар малко над вратата на Ботев (Враца)
37 - Удар на Емил Стоев от гостите и топката излиза в аут.
42 - Даниел Гаджев от Ботев е изнесен на носилка и минута по-късно заменен принудително от Ивайло Михайлов.
45+2 - Край на първата част!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Центриране в наказателното поле на гостите, където Венци Керчев попречи на Крис Гади да играе с топката и останаха съмнения за задържане.
57 - Александър Георгиев от домакините проби отляво и центрира във вратарското поле, където Крис Гади игра с топката и тя премина покрай вратата.
67 - Центриране от корнер пред вратата на гостите, но защитниците се справят със ситуацията.
72 - Крис Гади се измъкна от домакините се измъкна от бранителите, нахлу в наказателното поле и шутира фалцово в аут.
73 - Красимир Костов хвана топката след слаб удар на Крис Гади от близка дистанция.
75 -   ГОООЛ за Ботев (Враца)! Ивайло Михайлов намери Емил Стоев, който подаде към Петър Атанасов на точката на дузпата и последният с премерен удар прати топката покрай плонжа на вратаря за 0:2.
85 - Борис Галчев центрира от фаул, но не се стига до опасност.
90+1 - ДУЗПА за Септември! Вратарят Красимир Костов фаулира Александру Бенга в наказателното поле.
90+2 - ГОООЛ за Септември! Борис Галчев реализира дузпата за 1:2.
90+4 - Край на мача! Ботев (Враца) спечели с 2:1 и след три поредни загуби записа първа победа в елита.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация