Нефтохимик спечели с убедителното 3:1 гостуването си на Монтана в първия полуфинален плейаут за оставане в Първа лига между двата тима. С този успех бругазлии на практика обезсмислиха реванша в Бургас, който е в понеделник на "Лазур" от 17:30 часа.

Още в началните минути гостите поеха контрол върху срещата. В 9-ата минута Яни Пехливанов стреля от дистанция, но топката срещна напречната греда на вратата на монтанци. Само 7 минути по-късно бургазлии поведоха в резултата. Костадин Хазуров се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него на стража Корин Брокс.

В 20-ата минута Нефтохимик нанесе своя втори удар. Романов беше изведен сам срещу противниковия вратар и го прехвърли технично за 2:0.

До края на първата част "шейховете" продължиха да бъдат по-опасният отбор, но не съумяха да реализират положенията си.

Десет минути след почивката Костадиун Хазуров вкара третия си гол в мача и на практика предреши изхода от срещата.

В последната 90-ата минута Монтана все пак стигна до почетно попадение, дело на Петър Атанасов. При центриране от корнер стражът Янко Георгиев не изби добре и играчът на домакините прати топката във вратата с техничен удар.

Припомняме, че крайният победител от сблъсъка между двата тима ще играе финал за 11-ото място, осигуряващо оставяне в елита и догодина, с този от срещата между Славия и Локомотив (Горна Оряховица). Загубилите в полуфиналния плейаут пък се изправят в дуел за 13-ото място.

Класиралият се на 14-а позиция в крайното изпада директно, а 13-ият и 12-ият играят бараж със съответно 2-ия и 3-ия от Втора лига за 2 места в Първа лига за сезон 2017/18.

МОНТАНА - НЕФТОХИМИК 1:3
0:1 Хазуров (16-д), 0:2 Романов (20), 0:3 Хазуров (55), 1:3 Атанасов (90)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
3 - Йордан Йорданов стреля от пряк свободен удар, но топката минава над вратата на Монтана.
9 -  Яни Пехливанов стреля от въздуха от дистанция, но топката срещна напречната греда на вратата на Корин Брокс.
15 - Дузпа за Нефтохимик. Хазуров излезе сам срещу стража Корин Брукс, който го повали.
16 -  ГОООЛ ЗА НЕФТОХИМИК! Хазуров е точен от бялата точка!
20 -
 ГОООЛ ЗА НЕФТОХИМИК! Романов излезе сам срещу Брокс и го прехвърли технично за 2:0.
28 -  Хазуров излезе сам срещу Брокс, но пропуска.
35 -  Страхотен удар от дистанция на Петър Атанасов, но параболичния му изстрел каца от горната страна на мрежата
45+1 - Край на първата част!
----------------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
55 -  ГОООЛ ЗА НЕФТОХИМИК! Хазуров вкарва втория си гол в мача!
70 -  Опасен удар на Антони Иванов, но топката минава встрани
90 -  ГОООЛ ЗА МОНТАНА! Петър Атанасов вкарва почетния гол за домакините с прехвърлящ удар.
90+3 - Край на мача!

Резултат с изображение за фк монтанаМонтана: 12. Корин Брокс , 34. Сантяго Вилафане, 3. Иван Михов, 5. Бирахим Сар, 29. Бамба, 25. Костадин Дяков, 4. Антони Иванов , 7. Даниел Генов  (51Гаджев), 28. Саер Сане (51Илиев; 79Дамянов), 10. Петър Атанасов , 11. Андреас Васев
Резерви: 33. Неманя Счекич, 17. Блажо Игуманович, 15. Александър Веселинов, 21. Даниел Гаджев, 19. Юлиян Чапаев, 8. Борислав Дамянов, 9. Атанас Илиев
Треньор: Атанас Атанасов

Резултат с изображение за нефтохимикНефтохимик: 1. Янко Георгиев, 2. Костадин Велков  (60Хомей), 20. Яни Пехливанов (74Огнянов), 25. Ангел Грънчов, 17. Ранди Онуоха,13. Йордан Йорданов , 3. Георги Хашев, 7. Иван Вълчанов, 10. Галин Иванов , 11. Владислав Романов , 24. Костадин Хазуров   (83Петков)
Резерви: 33. Ивайло Василев, 26. Виктор Хомей, 19. Михаел Орачев, 5. Симеон Русев, 8. Николай Дюлгеров, 21. Мариян Огнянов, 15. Живко Петков
Треньор: Христо Янев

Стадион: “Градски”, Ловеч
Съдия: Георги Кабаков