Берое дочака първата си победа от февруари насам, успявайки да спечели с 2:0 домакинството на Черно море от 30-ия кръг. Точни за домакините бяха Педро Еуженио от пряк свободен удар в шестата минута и Иван Бандаловски в 28-ата.

Съдията Петър Костадинов изгони за втори жълт картон Александър Василев в 62-ата минута и остави Берое с човек по-малко. До края и играч на Черно море беше отстранен. В 88-ата минута Мирослав Енчев, който е бивш футболист на Берое, също се озова под душовете след втори жълт картон.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Домакините трябваше да се справят без звездата си Мартин Камбуров, който поради контузия отпадна от групата непосредствено преди мача. В края на срещата треньорът Александър Томаш даде шанс на двама младоци - 16-годишният Никола Маринов и 17-годишният Стоян Иванов.

След победата Берое събра 47 точки и се изравни с Ботев (Пловдив). Черно море остава шести с 45.