Националният отбор на България до 16 години (набор 2002) се класира на трето място в международния турнир „Милян Милянич“, който се проведе в Сърбия. Възпитаниците на Марчо Дафчев надиграха Черна гора с 2:0 в последния си двубой от надпреварата след голове на Християн Петров и Мартин Петков.

Националите изиграха поредния си силен мач, като отново демонстрираха необходимото старание, воля за победа и силен колектив. „Лъвчетата“ поведоха в резултата в 17-ата минута, когато Християн Петров засече центриране от корнер и реализира с глава. До края на първата част българите доминираха изцяло на терена в Стара Пазова и създадоха редица положения, но липсата на шанс и концентрация пред гола ги лишиха от възможността да се оттеглят с по-голям аванс на почивката.

Ситуацията не се промени и през втората част, като националите продължиха да търсят път към вратата на съперника и в 68-ата минута Мартин Петков оформи крайното 2:0 след прецизно изпълнение от пряк свободен удар. Нападателят на Левски грабна и приза за най-добър реализатор.

Украйна триумфира в турнира с победа срещу домакините от Сърбия с 5:3 след дузпи и 1:1 в редовното време.

България U16: Никола Виденов, Стефан Стефанов (63 - Димитър Василев), Християн Петров (41 - Алекс Луканов), Станислав Работов, Красимир Панчев, Мартин Русев (78 - Илиян Василев), Станислав Шопов-капитан, Иво Казаков (55 - Мартин Петков), Валентин Цветанов, Богдан Костов, Ивайло Христов (63 - Венцислав Богданов)
Резерви: Милко Баданов, Алекс Луканов, Мартин Атанасов, Мартин Петков, Венцислав Богданов, Стефан Попов, Георги Трифонов, Димитър Василев, Илиян Василев
Селекционер:  Марчо Дафчев

Черна гора U16: Балтич, Марсенич, Чосич, Божович, Перович, Вукотич, Гашевич-капитан, Янич, Обрадович, Ковашевич, Дапшевич
Селекционер: Обрен Сарич