Лудогорец победи ЦСКА с 2:0 в мач от 26 последен кръг от редовния сезон. Двубоят се игра пред почти пълен стадион „Българска армия”. Головете за гостите реализираха Козмин Моци (28) и Джонатан Кафу (41). След успеха разградчани увеличиха аванса си на върха на 67 точки и вече са на 16 от втория Левски, който днес падна от Черно море във Варна. ЦСКА остава на трето място с 46 точки, на 21 от разградчани.

Наказателната акция на Лудогорец срещу „червените” от София продължава вече 14 поредни мача. Откакто отборът от Разград е в елита, противникът все още няма успех – балансът е вече 10 победи и 4 равенства при голова разлика 22:4.

Фернандо Каранга поведе атаката на ЦСКА, след като бе излекуван от контузията си. В първите двайсетина минути двубоят бе равностоен. В 21-ата минута Рубен Пинто стреля от дистанция. Вратарят Ренан дос Сантос, който замени контузения Владо Стоянов, спаси, но при добавката Каранга не намери целта. В 28-ата минута Лудогорец поведе в резултата. Вандерсон центрира от фаул отдясно на фланга, Козмин Моци се извиси и с глава прати топката първо в десния страничен стълб, а след това и във вратата. Домакините претендираха за засада на румънския бранител при попадението.

„Червените” реагираха мигновено и създадоха няколко опасни атаки, но не стигнаха до бързо изравняване. В 31-ата минута Ренато боксира удар, а секунди след това Десподов не успя да стреля точно. Точно в минутите, в които ЦСКА поизравни играта и дори имаше превес, Лудогорец нанесе втори удар. В 41-ата минута гостите поведоха с 2:0. Марселиньо изведе Вандерсон зад защитата, той пусна към Кафу, който реализира. Домакините отново претендираха за засада, този път при подаването на Марселиньо към Вандерсон.

На полувремето Стамен Белчев извади Густаво Кулма и пусна на терена Кевин Меркадо. Домакините заиграха доста добре и доминираха, но така и не успяха да материализират превъзходството си. В 53-ата минута дойде най-големият пропуск за ЦСКА. Каранга напредна към наказателното поле, но задържа прекалено много топката. Вратарят Ренан парира удара му. Топката обаче попадна в Арсенио Нунеш, който отляво я цантрира пред вратата. Там Каранга пред голлинията я засече със странен шпагат и я изпрати в аут. Последваха минути на няколко поредни жълти картона, които съдията Стефан Апостолов показа на двама от ЦСКА и един от Лудогорец.

В 72-ата минута се откри възможност за "червените" след грешка в защитата на Лудогорец, но домакините не се организираха. В последните десетина минути гостите извършиха правото си на смени и понакъсаха играта. А пет минути преди края Петрус Бумал отправи неточен удар, с което фиксира края на по-интересните положения.

ЦСКА - ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Козмин Моци (28), 0:2 Джонатан Кафу (41)

ЦСКА: 12.Георги Китанов, 11.Станислав Манолев , 14.Николай Бодуров, 4.Божидар Чорбаджийски, 3.Антон Недялков , 20.Петрус Бумал , 6.Рубен Пинто , 19.Кирил Десподов , 10.Арсенио Нунеш (77  Руи Педро), 26.Густаво Кулма (46  Кевин Меркадо), 9.Фернандо Каранга (65  Кевин Кубемба)
Резерви: Слави Петров, Александър Дюлгеров, Кевин Меркадо, Давид Симао, Руи Педро, Пламен Гълъбов, Кевин Кубемба
Треньор: Стамен Белчев

Резултат с изображение за фк лудогорецЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан, 25.Йордан Минев, 6.Натанаел, 27. Козмин Моци , 5.Хосе Луис Паломино, 8.Лукас Саша , 12.Абел Анисе, 84.Марселиньо, 88.Вандерсон  (90+2  Върджил Мисиджан), 22.Джонатан Кафу  (89  Игор Пластун), 28.Клаудиу Кешерю  (81  Жуниор Кишада)
Треньор: Георги Дерменджиев

Стадион: Българска армия
Жълти картони: Антон Недялков, Станислав Манолев, Рубен Пинто, Кирил Десподов, Петрус Бумал (ЦСКА); Вандерсон, Лукас Саша, Клаудиу Кешерю (Лудогорец)

Tелевизионната програма на Първа лига (РЕГЛАМЕНТ)