Славия победи без проблеми Витоша (Бистрица) на „Васил Левски“ с 4:0. Попаденията за „белите“ бяха дело на Андреа Христов, Ивайло Димитров, Емил Мартинов и Наско Милев. Така тима от "Овча Купел" записа втора поредна победа след серията от поражения.

Футболистите на Златомир Загорчич се представиха много по-добре от своя съперник и заслужено стигнаха до успеха. Ивайло Димитров пропиля едно положение, а негов гол бе отменен, преди да се стигне до откриране на резултата. Това се случи в 38-ата минута, когато младият Андреа Христоя засече с глава центриране на Иван Минчев и простреля вратаря на Бистрица.

Преди почивката треньорът на Витоша (Бистрица) Костадин Ангелов бе изгонен на трибуните.

През втората част Славия вкара още две попадения. Националът Ивайло Димитров най-после успя да се разпише в 67-ата минута, след като преди това направи още няколко пропуска. Той направи направи двойно подаване с Галин Иванов пред наказателното поле и с едно докосване преодоля излезлия да го пресрещне вратар за 2:0.

Класическият резултат бе оформен от Емил Мартинов, който се разписа при бърза контраатака и пас на Калоян Кръстев.

В добавеното време на срещата Наско Милев оформи крайното 4:0 с перфектно изпълнен пряк свободен удар.

С успеха Славия събра 8 точки и заема 12-ото място. Витоша пък продължава да бъде на дъното с едва 2 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Славия – Витоша 4:0
1:0 Андреа Христов (38), 2:0 Ивайло Димитров (67), 3:0 Емил Мартинов (84), 4:0 Наско Милев (90+3)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
11- Ангел Стоянов се пребори за една топка и пусна успоредно на голлинията за Стефан Христов, но вратарят на Славия пресече и улови
30- Абуд центрира , Ивайло Димитров не уцели топката, но тя попадна на крака на Мба, който стреля мощно, но от голлинията защитник изби.
31- Отменен гол на Славия. Мба намери Ивайло Димитров във вратарското поле и той вкара на празна врата, но съдията отмени попадението заради засада
38- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ!  Андреа Христов засече центриране на Иван Минчев с глава от вратарското поле и простреля вратаря на Бистрица
45- Край на първото полувреме
________________________________
46- Начало на второто полувреме
59- Иван Минчев стреля от фаул, но над вратата
63- Минчев пусна във вратарското поле на Ивайло Димитров, но той не успя да уцели добре топката и да я вкара в мрежата
67- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Ивайло Димитров направи двойно подаване с Галин Иванов пред наказателното поле и с едно докосване преодоля излезлия да го пресрещне вратар за 2:0
78- Ивайло Димитров с пореден пропуск. Нападателят на „белите“ стреля от близка дистанция, но топката профуча покрай вратата
84- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! „Белите“ направиха бърза контраатака, при която Калоян Кръстев намери Емил Мартинов, който лесно направи резултата класически
90+3-
ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Наско Милев изпълни перфектно пряк свободен удар и оформи крайното 4:0!
90+4- Край на мача!

Резултат с изображениеСЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис, 66.Абуд Омар, 55.Андреа Христов, 6.Костадин Велков, 27.Емил Мартинов, 73.Иван Минчев (78-7.Наско Милев), 77.Стефан Велев, 11.Емануел Чигози Мба (66-19.Калоян Кръстев), 5.Юлис Ндонг, 14.Ивайло Димитров, 71.Галин Иванов (86-8.Славчо Шоколаров)
Резерви: 12.Емануеле Джерия, 4.Михаил Венков, 24.Матеуш Да Силва, 8.Славчо Шоколаров, 19.Калоян Кръстев, 23.Владислав Узунов, 7.Наско Милев
Треньор: Златомир Загорчич

ВИТОША: 33.Николай Радев, 2.Тодор Гочев (58-19.Димитър Атанасов), 4.Кристиян Узунов, 7.Кристиян Кочилов (59-10.Георги Амзин), 6.Румен Гьонов, 18.Петко Цанков, 77.Даниел Пеев, 88.Ивайло Лазаров, 15.Радко Мутафчийски, 99.Стефан Христов, 9.Ангел Стоянов (79-11.Даниел Кутев)
Резерви: 97.Християн Василев, 3.Йордан Върбанов, 19.Димитър Атанасов, 17.Михаил Петров, 24.Николай Христозов, 10.Георги Амзин, 11.Даниел Кутев
Треньор: Костадин Ангелов

София, ст. "Васил Левски"
Съдия:
Петър Костадинов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация