Славия разби Септември (София) с 4:1 в първи мач от 16 кръг на Първа лига. Срещата се игра на стадион "Васил Левски", а "белите" надделяха с два гола на Галин Иванов, един на Калоян Кръстев и автогол на Румен Трифонов. За символичните гости се разписа обичайният заподозрян - Борис Галчев.

Играчите на Златомир Загорчич стояха по-добре на терена и логично поведоха в 16-ата минута. Галин Иванов, който бе безпорно най-добър в този двубой, бе изведен сам срещу вратаря на Септември и с хубав удар откри резултата.

В последните секунди на първата част обаче "белите" бяха попарени. Галчев изпълни пряк свободен удар и опита да центрира. Никой обаче не игра с топката, а тя влетя директно в мрежата на Стергиакис за 1:1.

След почивката Славия вдигна оборотите и стигна до успеха. Той дойде обаче в последните минути. В 79-ата Галин Иванов центрира, а Румен Трифонов прати топката в собствената си врата в опит да изчисти.

В заключителните секунди паднаха два бързи гола. Галин Иванов напредна в наказателното поле и преодоля Янко Георгиев с шут далечния ъгъл за 3:1, а още след подновяването на играта топката бе открадната и Калоян Кръстев преодоля вратаря на Септември за крайното 4:1.

С трите токи Славия изпревари тима на Николай Митов и зае 8-ото място с 20 точки. Септември остана с 19 на десетата позиция.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Славия - Септември 4:1
1:0 Галин Иванов (16), 1:1 Борис Галчев (45+1), 2:1 Румен Трифонов (79-авт), 3:1 Галин Иванов (89), 4:1 Калоян Кръстев (90)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
16- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Галин Иванов бе изведен сам срещу вратаря на Септември и с хубав удар откри резултата!
23- Мба опита удар от дистанция по диагонал, но топката мина встрани от вратата
37- Стефан Велев опита да застраши вратата на Янко Георгиев, но ударът му бе много слаб
45+1- ГОЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Борис Галчев центрира от фаул, топката обаче влетя във вратата без да играе никой с нея - 1:1!
45+2- Край на първото полувреме
_____________________________________
46- Начало на второто полувреме
53- Греда! Димитър Буров се озова на добра стрелкова позиция, подаде към Галин Иванов, който стреля, но ударът му бе блокиран. При добавката Владислав Узунов нацели напречната греда
63- Опасност пред вратата на Септември. След лошо изчистена топка от защитата на Славия, Стефан Велков отправи удар, но не успя да отбележи.
72- Иван Минчев отправи силен удар във вратата на Септември, но Янко Георгиев успя да избие в ъглов удар
79- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Галин Иванов нахлу и центрира, а Румен Трифонов опита да изчисти, но вместо това прати топката в собствената си врата
89- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Галин Иванов напредна в наказателното поле и преодоля Янко Георгиев с шут далечния ъгъл - 3:1!
90- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Галин Иванов открадна топката от Траян Траянов и пусна веднага към Калоян Кръстев, който напредна отляво и мушна топката в мрежата на Георгиев за крайното 4:1!
90+2- Край на мача!

Резултат с изображениеСЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис, 2.Димитър Буров, 55.Андреа Христов, 13.Стефан Велков, 23.Владислав Узунов (86-8.Славчо Шоколаров), 66.Абуд Абуд, 77.Стефан Велев, 73.Иван Минчев,  11.Емануел Мба (68-7.Наско Милев), 33.Галин Иванов, 14.Ивайло Димитров (71-19.Калоян Кръстев)
Резерви: 1.Георги Петков, 19.Калоян Кръстев, 24.Матеуш Силва, 4.Михаил Венков, 7.Наско Милев, 8.Славчо Шоколаров, 22.Сюлейман Траоре
Треньор: Златомир Загорчич

Резултат с изображениеСЕПТЕМВРИ: 21.Янко Георгиев, 24.Богомил Дяков, 6.Елтън Рейс, 15.Васил Добрев (69-13.Траян Траянов), 23.Румен Трифонов, 14.Янко Сандански, 22.Георги Стоичков(84-25.Васил Калоянов), 8.Борис Галчев, 19.Крис Гади, 9.Мартин Тошев, 11.Владислав Романов (46-20.Ишмаел Байду)
Резерви: 1.Валентин Галев, 18.Антони Иванов, 25.Васил Калоянов, 20.Ишмаел Байду, 3.Патрик Весели, 13.Траян Траянов, 17.Йордан Тодоров
Tреньор: Николай Митов

София, ст. "Васил Левски"
Съдия:
Валентин Железов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация