Раздираният от куп управленски и финансови проблеми тим на Верея продължава да впечатлява в Първа лига. Старозагорци се наложиха с 2:1 като гост на Пирин в мач от 10-ия кръг на шампионата и поне за кратко се изкачиха до 3-ото място във временното класиране.

През първата част двата отбора не предложиха нищо интересно на зрителите и логично резултатът на почивката бе 0:0.

След подновяването на играта обаче ситуацията на терена се промени коренно. В 50-ата минута Георги Андонов засече с глава центриране от фаул на Бенгюзов и откри. Само 5 минути по-късно Балде удвои в полза на гостите.

Отговорът на домакините бе светкавичен и в 56-ата минута Суда намали за 1:2, възползвайки се от грешка на стража на Верея Георги Аргилашки.

В 67-ата минута старозагорци останаха с 10 човека, след като Бен Джемия бе изгонен след втори жълт картон. Численото равенство на терена бе възстановено в 92-ата минута, след като Антон Костадинов получи директен червен картон за груб фаул.

След този мач Верея е с актив от 19 точки на 3-ата позиция във временното класиране. Пирин пък е 10-и с 10.

ПИРИН - ВЕРЕЯ 1:2
0:1 Андонов (50), 0:2 Балде (55), 1:2 Суда (56)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
10 - Равностойни начални минути на мача.
31 - Благов отправя първия удар в мача - от малък ъгъл, Аргилашки обаче избива в корнер за Пирин.
45+2 - В последните секунди на полувремето Аймен Суда от фаул и Антон Костадинов отправиха два изстрела за най-опасните положения до почивката, но вратарят на Верея Аргилашки спаси и двата удара.
45+3 - Край на първото полувреме!
-----------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
50 -  ГОООЛ ЗА ВЕРЕЯ! Георги Андонов с глава открива резултата!
55 -
 ГОООЛ ЗА ВЕРЕЯ! Балде засече центриране на Илиев и удвоява!
56 -
 ГОООЛ ЗА Пирин! Георги Аргилашки подари топката на Аймен Суда и той намали резултата​.
65 Невероятен пропуск за Верея. На празна врата Илиян Йорданов уцели гредата отблизо, а после и Домовчийски не успя да се възползва.
67 -  Селим Бен Джемия получава втори жълт картон и е изгонен.
90+2 -  Антон Костадино е изгонен за груб фаул.
90+4 - Край на мача!

Резултат с изображениеПирин: 22.Благой Макенджиев, 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 24.Антон Костадинов , 30.Тодор Траянов (77Христов), 18.Юлиян Попев, 15.Димитър Благов , 27.Костадин Ничев, 9.Радослав Кирилов, 10.Аймен Суда  , 19.Станислав Костов
Резерви: 76.Красимир Костов, 17.Марио Топузов, 2.Димитър Митев, 30.Тодор Паланков, 25.Методий Стефанов, 29.Петър Христов, 26.Любомир Цолев
Треньор: Милен Радуканов

Резултат с изображениеВерея: 12.Георги Аргилашки, 21.Здравко Илиев, 4.Селим Бен Джемия , 33.Мирослав Енчев , 16.Петър Витанов, 15.Костадин Слаев, 20.Венцислав Бенгюзов, 18.Янислав Иванов (36Йорданов; 78Сюлеймани)), 8.Осман Балде , 14.Георги Андонов , 17.Валери Домовчийски (90Керкар)
Резерви: 1.Пламен Колев, 24.Хюсеин Сюлеймани, 26.Селим Керкар, 19.Атанас Панов, 10.Милен Танев, 14.Еркебулан Нургалиев, 89.Илиян Йорданов
Треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Съдия: Волен Чинков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация