Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Лудогорец продължи към 1/8-финалите в турнира за Купата на България след успех с 3:1 като гост на Несебър. Разградчани за пореден път стигнаха до успеха след обрат след 3:2 (от 0:2) над Ботев за първенство преди дни.

Домакините изненадващо поведоха в 25-ата минута след две добри възможности на Лудогорец и Нуретин Пюскюлю вкара за 1:0 след удар с глава. Малко повече от 10 минути бяха нужни на разградчани, за да стигнат до равенството и в 37-ата минута Жоао Пауло изравни след грешка на отбраната на Несебър.

През втората част Лудогорец натисна сериозно съперника и стигна до обрат в 64-ата минута с попадение на бранителя Георги Терзиев. Четвърт час преди края на терена се появи младока Доминик Янков, който изигра решаваща роля за третия гол в полза на разградчани, подавайки на Джоди Лукоки.

Мачовете от 1/8-финалите на турнира за Купата са между 30 октомври и 1 ноември.

НЕСЕБЪР - ЛУДОГОРЕЦ 1:3
1:0 Нуретин Пюскюлю (25'), 1:1 Жоао Пауло (37'), 1:2 Георги Терзиев (64'), 1:3 Джоди Лукоки (87')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
8'  Първа добра възможност в мача! Жоао Пауло центрира към Бакалов, но ударът му с глава е спасен.
20'  Силен удар от дистанция на Жоао Пауло, но Пацов се справи.
25'  ГООООООЛ за Несебър! Капитанът Нуретин Пюскюлю открива резултата след удар с глава при корнер!
27' Мей Махлангу вкарва топката във вратата на Несебър, но е бил в положение на засада.
37'  ГОООООЛ за Лудогорец! Жоао Пауло се възползва от суматоха в защитата на Несебър, пое топката, излъга вратаря и изравни резултата.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
56'  Панов проби по десния фланг, върна топката към Жоао Пауло, но ударът му бе блокиран от играч на Несебър.
59' Форстър стреля опасно с глава към вратата на Несебър, но Пацов се справи.
64'  ГОООООЛ за Лудогорец! Топката достигна до Георги Терзиев в наказателното поле след корнер и той я прати в мрежата с гръб към вратата.
72' Цветомир Панов с пореден удар към вратата на домакините, но неточен.
82'  Терзиев изчисти опасно топката към собсъвената си врата, но за щастие на Броун ударът не попадна във вратата му.
87'  ГООООЛ за Лудогорец! Младокът Доминик Янков проби отляво и подаде към Лукоки за 3:1.
90' Край на срещата.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

NesebarНЕСЕБЪР: 33 Петко Пацов, 18 Нуретин Пюскюлю , 16 Николай Дамянов, 2 Джуниет Али, 32 Симеон Баев, 10 Галин Димов , 3 Атанас Ташолов, 8 Иван Михайлов ( 9 Трайо Грозев), 14 Николай Дросев ( 7 Боримир Карамфилов), 20 Жак Пехливанов ( 6 Радослав Апостолов), 19 Реджеб Халил
Резерви: 1 Павел Здравков, 23 Диян Молдованов,17 Джунейт Яшар, 15 Али Ахмед

LudogoretsЛУДОГОРЕЦ: 1 Хорхе Броун, 3 Антон Недялков ( 6 Натанаел), 25 Цветомир Панов, 90 Рафаел Форстър, 5 Георги Терзиев , 8 Лукас Саша, 11 Мей Махлангу, 10 Густаво Кампаняро ( 64 Доминик Янков), 7 Димо Бакалов, 92 Джоди Лукоки , 37 Жоао Пауло
Резерви: 33 Ренан, 88 Вандерсон, 30 Козмин Моци, 84 Марселиньо, 4 Сисиньо

Стадион: "Градски", Несебър
Съдия: Георги Гинчев