Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Шампионът Лудогорец победи без проблеми гостуващия Дунав с 3:1 в среща от седмия кръг на Първа лига и се завърна на третата позиция във временното класиране, съкращавайки изоставането си от лидера Левски и втория ЦСКА. Джоди Лукоки (26) и Клаудиу Кешеру (51, 53) бяха точни за „орлите“, които събраха 14 точки и остават на 5 зад „сините“, а в същото време намалиха разликата с „червените“ до само 2 точки. Иван Коконов (76) реализира за „драконите“, които остават 12-и с 6 точки.

Вече бившият футболист на Лудогорец Върджил Мисиджан изгледа мача на своите бивши съотборници след трансфера си в Нюрнберг. Тимът на Пауло Аутуори можеше да спечели с далеч по-изразителен резултат, но Вандерсон, Лукоки и Шверчок пропуснаха, а Бакалов удари греда.

Домакините напълно очаквано доминираха, а гостите създадоха само едно по-сериозно положение през първата част. Още в първите секунди Вандерсон излезе сам вратаря на гостите Филип Димтров, който отрази удара на бразилеца.

Джоди Лукоки бе много активен в следващите минути, опитвайки всякакви комбинации с Кешеру в атака, а в 16-ата минута дори отправи неточен удар. Десет минути след това Лукоки бе в прегръдките на своите съотборници, разписвайки се след асистенция на Кешеру. Густаво Кампаняро шутира от дистанция, но вратарят Филип Димитров изби, а Кешеру овладя топката и я подаде към непокрития Джоди Лукоки, който вкара за 1:0. Двамата продължиха да тормозят отбраната на "драконите" и след гола, а и Вандерсон също им помагаше.

Едва в 43-ата минута Дунав стигна до първата си сериозна опасност в мача, след като Борислав Балджийски изведе Иван Коконов зад защитата, но последният бе блокиран от вратаря Ренан и не успя да го преодолее от мялък ъгъл.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Скоро след почивката "орлите" си решиха мача с два бързи гола на Клаудиу Кешеру в рамките на по-малко от 120 секунди. В 51-ата минута Вандерсон центрира от корнер, а Кешеру засече топката от въздуха и с бомбен шут не остави никакви шансове за Филип Димитров - 2:0. Две минути след това Горалски намери Вандерсон, който за пореден път комбинира отлично с Кешеру и румънецът вкара с прехвърлящ удар от близка дистанция втория си гол в мача за 3:0.

Последваха пропуски на Кампаняро и появилият се като резерва Швиерчок, който не успя да е разпише см срещу вратаря Филип Димитров. От гостите най-деен бе Иван Коконов, който първо пропусна с неточен мерник, а в 76-ата минута получи топката на границата на наказателното поле, финтира двама защитници и преодоля вратаря Ренан дос Сантос от малък ъгъл за 3:1.

Добрата игра на Джоди Лукоки в тази среща продължи с отличен пробив в 82-ата минута, когато топката стигна до Димо Бакалов, който шутира от средна дистанция и топката срещна напречната греда.

До края на мача не се случи нищо запомнящо се и така Лудогорец записа четвърта победа за първенство този сезон, а Дунав регистрира пето поражение и остава в дъното на таблицата.

Първа лига - сезон 2018/2019

Лудогорец - Дунав 3:1
1:0 Джоди Лукоки (26), 2:0 Клаудиу Кешеру (51), 3:0 Клаудиу Кешеру (53), 3:1 Иван Коконов (76)

Съставите
Лудогорец: 33.Ренан дос Сантос, 25.Цветомир Панов, 3.Антон Недялков (862.Рафаел Форстър), 30.Козмин Моци, 44.Яцек Горалски, 10.Густаво Кампаняро (5870.Якуб Швиерчок), 18.Светослав Дяков, 88.Вандерсон (687.Димо Бакалов), 92.Джоди Лукоки , 6.Натанаел, 28.Клаудиу Кешеру
Резерви: 1.Хорхе Броун, 2.Рафаел Форстър, 7.Димо Бакалов, 37.Жоао Пауло Араужо, 70.Якуб Швиерчок, 84.Марселиньо, 9.Жуниор Брандао
Треньор: Пауло Аутуори

Дунав: 33.Филип Димитров, 5.Георги Динков, 16.Мартин Ковачев, 4.Петър Патев, 25.Борислав Балджийски (6277.Бранимир Костадинов), 31.Красимир Станоев, 8.Иван Коконов , 83.Христо Попадийн, 8.Едуардо Гелен (638.Ахмед Бен Еша), 9.Ахмед Ахмедов, 27.Мухамаду Н'Диайе (8499.Дерик Менса)
Резерви: 86.Станислав Антонов, 8.Ахмед Бен Еша, 7.Александър Александров, 13.Кристиан Върбанов, 99.Дерик Менса, 77.Бранимир Костадинов, 11.Даниел Пехливанов
Треньор: Малин Орачев

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Драгомир Драганов

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
1 - Вандерсон отправи точен удар след само 26 секунди игра, но вратарят на Дунав успя да избие в корнер.
5 - Нов удар на Вандерсон покрай вратата на гостите.
11 - Опасно центриране на Джоди Лукоки, но Кешеру не успя да засече топката.
16 - Лукоки шутира опасно покрай вратата на гостите.
26 - ГОООЛ за Лудогорец! Активната игра на Джоди Лукоки доведе и до негов гол след асистенция на Кешеру. Густаво Кампаняро шутира от дистанция, но вратарят Филип Димитров изби. Защитата на Дунав не се ориентира добре и позволи на Клаудиу Кешеру да овладее и да подаде към непокрития Джоди Лукоки, който се разписа за 1:0.
34 - Прострелно центриране на Лукоки за Кешеру, но Георги Динков изпревари румънеца и изби топката.
37 - Вандерсон центрира отляво и Лукоки връхлетя към топката сам срещу вратаря, но тя мина под краката му.
43 - Дунав стигна до първата си сериозна опасност в мача, след като Борислав Балджийски изведе Иван Коконов зад защитата, но последният бе блокиран от вратаря Ренан.
45+1 - Край на първата част!
.....................................................
46 - Начало на второто полувреме.
51 - ГОООЛ за Лудогорец! Вандерсон центрира от корнер, а Клаудиу Кешеру засече топката от въздуха и с бомбен шут не остави никакви шансове за Филип Димитров - 2:0.
53 - ГОООЛ за Лудогорец! Яцек Горалски намери Вандерсон, който за пореден път комбинира отлично с Клаудиу Кешеру и румънецът вкара с прехвърлящ удар от близка дистанция втория си гол в мача за 3:0.
57 -  Вандерсон намери Густаво Кампаняро, който шутира покрай вратата на гостите.
62 - Иван Коконов отправи удар и топката премина встрани от вратата на "орлите".
64 - Якуб Швиерчок бе изведен добре в наказателното поле на гостите, но пропусна да се разпише сам срещу вратаря, шутирайки в аут.
65 - Неточен удар на Мухамаду Н'Диайе от гостите.
76 - ГОООЛ за Дунав! Иван Коконов получи топката на границата на наказателното поле, финтира двама защитници и преодоля вратаря Ренан дос Сантос от малък ъгъл за 3:1.
82 - ГРЕДА за Лудогорец! След пробив на Джоди Лукоки топката стигна до Димо Бакалов, който шутира от средна дистанция и топката срещна напречната греда.
86 - Антон Недялков се контузи и бе заменен принудително от Рафаел Форстър.
90+2 - Край на мача! Лудогорец спечели с 3:1 и се върна на третата позиция.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация