Левски прекъсна ужасната серия от шест поредни мача без успех, в която се намираше в Първа лига. Това стана факт, след като "сините" спечелиха с 2:0 домакинството си срещу Верея.

Срещата започна с очакван натиск на домакините, които нацелиха напречната греда в 8-ата минута след удар с глава на Прохазка.

Левски продължи да търси попадението, като бе много близо до него в 30-ата минута, когато Ейолфсон отправи страхотен удар с глава след изпълнение на корнер, но вратарят Цинцарски изби топката от голлинията.

В 35-ата минута Вутов отправи слаб удар, който не затрудни вратаря на гостите.

Така се стигна до 41-ата минута, в която Левски поведе. След изпълнение на корнер и два последователно отразени удара, топката попадна в Прохазка, който центрира по прекрасен начин и намери Холмар Ейолфсон, който не сгреши, за да отбележи дебютното си попадение със синята фланелка - 1:0.

Двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 1:0 за домакините.

Второто полувреме отново бе по-добро за домакините, които бяха близо до второ попадение в 49-ата минута, когато Илия Мунин едва не си вкара автогол след успоредно центриране на Жерсон Кабрал.

В 57-ата минута на срещата Левски отбеляза второ попадение чрез Роман Прохазка, който се възползва от страхотно подаване на Вутов.

В 74-ата минута на срещата домакините получиха голям удар, след като Милош Цветкович получи контузия, докато спринтираше с топката и бе принудително заменен. Сърбинът бе заменен от 16-годишният Томислав Папазов, който записа официален дебют в Първа лига.

До края на срещата нямаше сериозни опасности пред двете врати и така домакините записаха победа с чиста мрежа.

С този успех Левски се изравнява на третото място с Берое (54 точки), докато Верея остава на дъното в първата шестица на Първа лига с 36 пункта.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА
ЛЕВСКИ – ВЕРЕЯ 1:0
1:0 Ейолфсон (41), 2:0 Прохазка (57)

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача
8 - Удар с глава на Прохазка, който среща напречната греда!
30 - Ейолфсон стреля с глава след корнер, но вратарят Цинцарски изби топката от голлинията.
35 - Вутов отправи удар, който не затрудни вратаря на гостите.
41 -  ГОООЛ! Левски повежда в резултата. Голмайстор е Холмар Ейолфсон, Прохазка центрира за попадението.
45 - Край на първото полувреме.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второ полувреме.
49 - Мунин почти си заби автогол след успоредно центриране на Жерсон Кабрал.
57 - ГОООЛ! Второ попадение за домакините. Роман Прохазка отбеляза, след като се възползва от страхотно подаване на Вутов.
74 - Ужасна новина за Левски. Милош Цветкович получи контузия, след като се свлече на земята, докато спринтираше с топката.

Левски: 21.Божидар Митрев, 3.Аймен Белаид, 5.Холмар Ейолфсон, 8.Антонио Вутов, 13.Жорди Гомес, 14.Хали Тиам(6271.Васил Панайотов), 15.Роман Прохазка , 19.Милош Цветкович(7724.Томислав Папазов), 25.Афонсо Фигейредо, 26.Жерсон Кабрал, 29.Станислав Костов (8699.Станислав Иванов)
Резерви: 89.Николай Кръстев, 4.Иван Горанов, 7.Паулиньо, 20.Филипе Нашименто, 24.Томислав Папазов, 71.Васил Панайотов, 99.Станислав Иванов
Треньор: Делио Роси

Верея: 12.Богомил Цинцарски, 21.Здравко Запрянов, 4.Пламен Тенев , 5.Илия Мунин, 15.Костадин Слаев, 20.Венцислав Бенгюзов , 71.Симеон Мечев (76Юлис Ндонг), 33.Денислав Станчев, 8.Антон Огнянов, 17.Валери Домовчийски (6516.Мохамед Шемлал), 7.Георги Андонов (5277.Милен Танев)
Резерви: 1.Пламен Колев, 10.Елиаш Да Силва, 9.Юлис Ндонг, 16.Мохамед Шемлал, 77.Милен Танев, 26.Атанас Панов, 18.Георги Вълчев
Треньор: Елиаш

София, „Георги Аспарухов“
Съдия: Георги Кабаков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация