ЦСКА и Левски завършиха 0:0 в третото дерби помежду си този сезон в Първа лига. Най-печеливш от равенството е Лудогорец, който има шанс да увеличи преднината си пред втория и третия. Шампионите имат 67 точки преди домакинството си на Ботев, ЦСКА е с 65, а Левски с 59.

Футболистите на Любослав Пенев създадоха далеч повече положения за гол, но попадение в мрежата на Николай Михайлов не падна. В началото Кристиян Малинов удари греда, а в 50-ата същото стори и Станислав Костов.

"Армейците" обаче имат сериозни претенции към съдията Станислав Тодоров,  за когото Пенев предупреждаваше още преди дербито. Веднъж Живко Миланов посече Али Соу, а в 73-ата минута след центриране на Жоржиньо топката срещна лявата ръка на Луи Нганиони. И в двете ситуации Тодоров остана безмълвен и ядоса "червените".

Странно защо преди началото на дербито нямаше минута мълчание в памет на починалата легенда Александър Костов...

Двамата треньори Любослав Пенев и Георги Дерменджиев заложиха от първата минута на младоци. 18-годишният Валентин Антов и 19-годишният Иван Турицов започнаха за ЦСКА, а за Левски - Станислав Иванов и Илия Юруков. Стаси навърши 20 години преди няколко дни, докато Юруков е на 19 г. Те бяха титуляри и при загубата с 0:2 от Лудогорец преди седмица.

Общо три бяха промените, които Пенев предприе в сравнение загубата с 2:3 от Ботев (Пловдив) за Купата на България в сряда. Антов, Нуно Томаш и Едвид Джеси замениха Божидар Чорбаджийски, Енрике Рафаел и Жанио Бикел, който е наказан.

Дерменджиев също направи три промени в стартовите единадесет в сравнение загубата с 0:2 от Лудогорец. Живко Миланов, Нуно Рейш и Луи Нганиони се завърнаха в състава след наказания. Те замениха Милош Цветкович, Деян Иванов, който се контузи преди мача, и Иван Горанов, който пък изтърпяваше наказание срещу ЦСКА. Валери Божинов, който продължава да лекува контузия, очаквано не попадна в групата за двубоя.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

"Червените" започнаха по-активно и в осмата минута бяха близо до откриване на резултата. Кристиян Малинов изпълни пряк свободен удар вляво от вратата на Левски, като за късмет на "сините" топката се отби в дясната греда на Михайлов.

Избраниците на Дерменджиев отговориха с далечен изстрел на Хали Тиам. Топката профуча над напречната греда на вратата, пазена от Витаутас Черниаускас.

В 31-ата минута Иван Турицов центрира отлично отдясно, поднасяйки топката право на главата на Рубен Пинто, който я изпрати на сантиметри от лявата греда в аут.

До почивката "червените" продължиха да доминират. В 39-ата минута Али Соу отново овладя топката с гръб към вратата, комбинира с Малинов, който му върна подаването. Соу стреля от движение, но Живко Миланов го блокира, хвърляйки се в краката му. В ситуацията останаха съмнения за нарушение на капитана на Левски срещу нападателя.

В 50-ата минута и "сините" удариха греда. Станислав Костов отправи мощен изстрел от дистанция, а топката се отби в сглобката на вратата на ЦСКА.

В заключителните минути имаше няколко интересни ситуации. В 70-ата имаше ново дискусионно положение. Първо страничният съдия Димо Вълчев маркира засада на Жоржиньо, а такава не съществуваше, защото Луи Нганиони изрита топката в тялото на Нуно Рейш и след това тя попадна в играча на ЦСКА. След това Жоржиньо имаше съвсем основателни претенции за извършено нарушение срещу него от страна на Нганиони, при което, ако играта бе продължила, съдията Станислав Тодоров можеше да свири дузпа за ЦСКА. В 73-ата "червените" отново имаха претенции за 11-метров наказателен удар. Жоржиньо центрира, а топката се отби в лявата ръка на Нганиони. Тодоров остана безмълвен, с което вбеси Любослав Пенев и "армейците". До края двата отбора направиха отчаяни опити да стигнат до трите точки. Последният опит в мача беше на Мариани, който обстрелва Черниаускас, който се намеси отлично и спаси.

CSKA Sofia
ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 2.Стойчо Атанасов, 24.Нуно Томаш, 5.Николай Бодуров , 19.Иван Турицов, 26.Валентин Антов , 6.Рубен Пинто, 15.Кристиян Малинов , 7.Жоржиньо (78  17.Енрике Рафаел), 8.Едвин Джеси (64  10.Евандро ), 22.Али Соу
Резерви: 1.Данте Стипица, 4.Божидар Чорбаджийски, 14.Ангел Лясков, 18.Мартин Смоленски, 17.Енрике Рафаел, 23.Йоан Бауренски, 10.Евандро
Треньор: Любослав Пенев

Levski Sofia
ЛЕВСКИ13.Николай Михайлов, 20.Живко Миланов , 23.Хали Тиам, 22.Нуно Рейш , 2.Луи Нганиони, 70.Мартин Райнов , 77.Илия Юруков, 99.Станислав Иванов (90+3  79.Мартин Д. Петков ), 7.Паулиньо, 8.Давиде Мариани, 29.Станислав Костов (81  14.Богдан Вашчук )
Резерви: 89.Николай Кръстев, 14.Богдан Вашчук, 19.Милош Цветкович, 24.Томислав Папазов, 30.Симеон Димитров, 71.Мартин П. Петков, 79.Мартин Д. Петков
Треньор: Георги Дерменджиев

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия