Младежкият национален отбор на България стартира със загуба 0:1 от аутсайдера Люксембург битката си за Евро 2019 в Италия и Сан Марино.

Момчетата на Антони Здравков бяха по-добрият отбор на терена на "Трейс Арена" в Стара Загора, но гостите успяха да ги излъжат с гол в последната минута.

Илия Димитров, Петър Генчев Александър Георгиев и Тонислав Йорданов на два пъти бяха близо до гола, но не успяха да открият головата ни сметка в квалификационната кампания. Вместо това резервата Лорис Тинили вкара за крайното 1:0 с удар в 90-ата минута.

Точките са първи за Люксембург по пътя към Европейското след двете загуби от Казахстан (1:2) и Словения (1:3). Следващият мач на тима ни е на 6 октомври с лидера Казахстан (победа и две равенства от три мача).

БЪЛГАРИЯ - ЛЮКСЕМБУРГ 0:1
0:1 Лорис Тинили (90')

БЪЛГАРИЯ U21: Християн Василев, Петър Генчев (60- Калоян Кръстев), Стефан Велков, Петко Христов, Ангел Лясков, Чавдар Ивайлов (46- Янис Карабельов), Серкан Юсеин, Мартин Костадинов, Тонислав Йорданов, Александър Георгиев (76- Китан Василев), Илия Димитров

ЛЮКСЕМБУРГ U21: Валентен Руле, Ное Еверт, Ерик Бранденбургер, Леандро Мартинс, Флориан Бонер, Лука Дуриати, Едвин Муратович, Люка Прюдом (73- Лорис Тенили), Рикардо Пинто, Ян Маркес, Яник Диас

Стадион: "Трейс Арена" (Стара Загора)
Съдия: Боян Николич (Сърбия)